طراحی سبک بوهو در خانه

طراحی سبک بوهو در خانه

(1 نفر) | 206 بار دیده شده | تاریخ انتشار: سه شنبه, 09 آذر 1400 |

سبکی خاص که منجر به تنوعی چشم نواز در خانه میشود، آشنایی با سبک بوهمیایی، و نحوه اجرای آن در منزل میباشد که در این مقاله در مورد آن شرح داده شده است 

طرز طراحی سبک بوهمیایی در خانه 

سبک بوهمی یا دکور بوهو برای کسانی است که می خواهند خانه هایشان پر از زندگی، فرهنگ و وسایل جالب برای دیدن همه دنیا باشد. این زیبایی شناسی در برابر حساسیت های مدرن حرکت می کند و دکوراسیون خلاقانه، بی دغدغه و غیر متعارف را در بر می گیرد. اتاق‌های سبک بوهمی شباهت‌های خاصی به هم دارند و ویژگی‌های مشابهی رو دارا هستند.

سبک بوهمی چیست؟

سبک بوهمی از افرادی الهام گرفته شده است که زندگی غیرمتعارفی مانند مسافران دائمی، بازیگران و نویسندگان را انتخاب می کنند. سبک بوهمی با ترکیب اشیا، رنگ‌ها و الگوهای بسیاری از مناطق مختلف جهان نمای خاصی ارائه میکند. اگر به دنبال سبکی هستید که واقعا بتوانید آن را بسازید، طراحی بوهمی ممکن است برای شما مناسب باشد.

رنگ های طراحی بوهمی

در حالی که هیچ قانونی در مورد دکوراسیون بوهمی وجود ندارد اما به نوعی رنگ های خاکی گرم در آن رایج هستند، مانند رنگ های متالیک و جواهرات. رنگ‌های پایه را قهوه‌ای تیره، سبز و خاکستری در نظر بگیرید و سپس با رنگ‌های بنفش، نارنجی آتشین، و آبی تزئین کنید. ترکیب و لایه بندی رنگ ها چیزی است که این سبک را منحصر به فرد می کند.
 

موارد تزئینی در سبک بوهمی

کلید استفاده از موارد تزئینی در یک اتاق با طراحی بوهو، ترکیب و هماهنگی است. موارد طبیعی و اولیه مانند سیزال را می توان با ابریشم ترکیب کرد. موارد باید ظاهر کمی فرسوده ای داشته باشند، بدون اینکه آسیبی دیده باشند، اما براق و نو هم نباشند. حاشیه، قلاب بافی، و ماکرامه برای اینگونه موارد فراوان است. بالش‌ها، پرده‌ها و فرش‌های خاص با هم ترکیب می‌شوند تا یک پاتوق دنج و با الهامی از سطح جهانی را ایجاد کنند. سایبان‌های روی تخت‌ها و قسمت‌های نشیمن، تزئینات طراحی بوهو هستند.

 


با خیال راحت الگوها و بافت ها را با هم ترکیب کنید، و با استفاده از سبک هایی که لزوماً به روشی معمولی با هم نیستند، نترسید. از منسوجات و الگوهای رنگ شده از سراسر جهان مانند مجسمه هایی از کامبوج یا از آسیای مرکزی استفاده کنید تا به فضا حس سرگرم کننده و عجیب و غریب بدهید. روی مبلمان را بالش بگذارید و سعی کنید ملیله ها و فرش های سطحی کوچک را در کنار عکس ها و آثار هنری خود روی دیوارها آویزان کنید. اگر همه اینها کمی زیاد به نظر می رسد، به خاطر داشته باشید که در حالی که رنگ اشباع شده کلیدی برای سبک بوهمی است، سفید می تواند به عنوان پس زمینه ای برای رنگ های غنی تر باشد. از رنگ سفید استفاده کنید تا به صورت استراتژیک کمی فضای بصری را وارد فضایتان کنید.

مبلمان بوهمی

مبلمان بوهمی معمولاً در فروشگاه پیدا نمی شود. در سبک بوهمی اتاق‌ها معمولاً با مبلمان جمع‌آوری شده در طول زمان پر می‌شوند، بنابراین اقلام دست دوم و قدیمی مورد جست وجو هستند. هر قسمت از مبلمان باید خاص باشد و داستانی را روایت کند. از کاوش در مغازه های قدیمی محلی خود لذت ببرید و هر مبل را جداگانه انتخاب کنید. هم شما و هم مهمانانتان احساس بوهو را با صندلی ها و کاناپه های مخملی در رنگ های اشباع شده احساس خواهید کرد. فرش یا بالش های خاص فضایی دلپذیر برای نشستن روی زمین ایجاد می کنند. و از آنجایی که یک اتاق بوهو باید احساس خوبی برای ماندن بدهد، مبلمان ساده یا با پشت صاف در اینجا جایی ندارند. پس مبلمان راحت و آرامی مانند تخت شزلون، تخت خواب، یا صندلی های پروانه ای را انتخاب کنید.

روشنایی و لوازم جانبی در سبک بوهمی

نورپردازی کم ‌رنگ اتاق طراحی شده به سبک بوهو اتاق شما را متحد نشان می دهد و در واقع همه چیز به هم سازگار است و احساس آرامش و خوش‌آمدگویی را کامل می‌کند. به جای وسایل بزرگ تزئینی که در بالای سر قرار میگیرند، با چندین فانوس، شمع، و چراغ های زمینی و رومیزی محیط را تزئین کنید.
استقبال از دنیای طبیعی در این سبک نقش اساسی دارد، بنابراین اتاق خود را با سرخس ها و گیاهان مختلف زنده کنید که نه تنها به اتاق نشاط می بخشند، بلکه گیاهان نیز کیفیت هوا را بهبود می بخشند، بنابراین هر چه بیشتر بهتر است. فیلودندرون و نیلوفرهای صلح بسیار داری حس لطیفی هستند و در برابر نور و درجه حرارت های مختلف هوا مقاومت می کنند  یا اصلا ساکولنت ها را در نظر بگیرید که به طور گسترده در طیف وسیعی از رنگ ها و بافت ها در دسترس هستند که برای افرادی که کمترین گیاهان سبز را دارند عالی میباشند. این گیاهان چشم نواز به کمی بیشتر از یک نقطه آفتابی و آبیاری گاه به گاه نیاز دارند و به طور کلی زحمت کمتری را به شما میدهند.

در نهایت، اتاق بوهو خود را با میراث خانوادگی، اقلام دست ساز و اشیاء سفرهای مختلف خود پر کنید. لوازم جانبی باید شخصی باشند، بنابراین آنچه را که دوست دارید نشان دهید: ملیله‌ها، بطری‌های قدیمی، نقشه‌ها یا چینی‌های جالب و به خاطر داشته باشید که اگرچه سبک بوهمی به حالت قدیمی گرایش دارد، اما همچنان می تواند شیک و پر زرق و برق باشد، بنابراین از امتحان کردن یک لوستر تزئین شده یا یک آینه درشت با قاب طلا نترسید. تنها قانون طراحی دکوراسیون به سبک بوهو این است که هر مورد در اتاق باید چیزی را در مورد شما به اشتراک بگذارد.


 

مقاله های مرتبط طراحی سبک بوهو در خانه

طراحی دکوراسیون با رنگ مرجانی

به کمک این مقاله با انواع طراحی های دکوراسیون در قسمت های مختلف منزل و یا محل های دیگر که با استفاده از رنگ مرجانی صورت میگیرد آشنایی پیدا کنید.

هزینه یک طراح داخلی چقدر است

به کمک این مقاله شما با انواع هزینه های تحت شرایط های مختلف برای طراحی منزل و دکوراسیون ، مغازه ، محل کار و ... آشنایی پیدا کنید.

تفاوت درب ضد سرقت با درب معمولی

اهمیت  درب های واحد ساختمانی به گونه ای است که سبب حساسیت در انتخاب آنها میشود. اگر قصد بررسی تفاوت میان سری درب های معمولی و ضد سرقت هستید که میتواند منجر به آگاهی بیشتر شما در انتخاب درب شود این مقاله را مطالعه نمایید.

نظرات شما درباره طراحی سبک بوهو در خانه

امتیاز: