آموزش اپلیکیشن تیک تاک

آموزش اپلیکیشن تیک تاک

131 بازدید | تاریخ انتشار: دوشنبه, 27 فروردین 1403

TikTok یک برنامه رایگان، قابل دانلود و آنلاین است که به اعضا امکان می دهد فیلم های کوتاه و پیام های متنی را با یکدیگر مبادله کنند و اشتراک گذاری ویدیو محبوب ترین ویژگی سایت است.

 

آشنایی با تیک تاک

تیک تاک میزبان ویدیوهایی از 15 ثانیه تا سه دقیقه است و این پلتفرم بیشتر شامل ویدیوهایی از شیرین کاری، شوخی، ترفند، روش‌ها و سرگرمی‌های عمومی مانند رقصیدن و آواز خواندن است. این برنامه مانند اکثر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، TikTok از تبلیغات و هزینه‌های درون‌برنامه درآمد کسب می‌کند. برخی از کاربران، به نام "سازندگان" نیز می توانند بر اساس تعداد بازدید از ویدیوهای خود درآمد کسب کنند. دنبال‌کنندگان همچنین می‌توانند داوطلبانه پول (یعنی انعام) به سازندگان ویدیوهای مورد علاقه خود «هدیه» کنند.

 • TikTok یک وب‌سایت اشتراک‌گذاری رسانه‌های اجتماعی رایگان است که در آن کاربران می‌توانند ویدیوها و متن‌هایی با فرم کوتاه ارسال کنند.
 • TikTok نسخه بین المللی وب سایت چینی Douyin است. هر دو پلتفرم متعلق به شرکت چینی ByteDance هستند.
 • رشد TikTok نجومی بوده است، با تعداد کاربران فعال ماهانه جهانی بیش از 1 میلیارد و 3.5 میلیارد بارگیری در سراسر جهان تا سال 2022.
 • شرکت مادر ByteDance به طور فعال در چندین خط تجاری، از آموزش گرفته تا نرم‌افزار سازمانی و مراقبت‌های بهداشتی درگیر است.
 • TikTok در صورتی که قوانین DSA (قانون امنیت دیجیتال) را رعایت نکند، تحت فشار ممنوعیت احتمالی در اتحادیه اروپا قرار دارد.

TikTok چگونه کار می کند؟

اعضا با دانلود و ثبت نام در برنامه فقط با استفاده از آدرس ایمیل، نام کاربری و رمز عبور خود به آن ملحق می شوند. اگر در مورد امنیت حساب خود نگران هستید، تأیید دو مرحله‌ای با شماره تلفن یا آدرس ایمیل شما در دسترس است، جایی که وقتی می‌خواهید وارد شوید، کدی به آن آدرس ارسال می‌شود.

سپس اعضا با دنبال کردن سایر کاربران حلقه‌ای از دوستان را راه‌اندازی می‌کنند و با لایک کردن یا دنبال کردن ویدیوها و متن‌های دیگر اعضا، دایره بزرگتری از دوستان ایجاد می‌کنند. اگر عضو TikTok هستید و ویدیویی منتشر می کنید، به طور خودکار برای حلقه دنبال کنندگان شما قابل مشاهده است. این به عنوان انگیزه ای برای دنبال کردن سایر اعضای TikTok برای ایجاد بزرگترین حلقه فالوور و دریافت بیشترین بازدید ممکن از محتوای ویدیو عمل می کند.

کاربران TikTok همچنین می توانند پس از به دست آوردن تعداد کافی دنبال کننده، معمولاً بیش از 10000 فالوور با حداقل 100000 بازدید در 30 روز گذشته، با ثبت نام به عنوان یک "خالق" درآمد کسب کنند. این کاربران می توانند از هر 1000 بازدید 2 تا 4 سنت کسب کنند. videos.11 «صندوق سازنده» TikTok مبلغ پرداخت را بر اساس تعدادی از عوامل مختلف، مانند نگهداری حساب سازنده، مناسب بودن ویدیو، و منحصر به فرد بودن بازدیدها، تعیین می کند.

سازندگان بسیار موفق با میلیون ها فالوور می توانند درآمد قابل توجهی از این طریق ایجاد کنند. به عنوان مثال، سازنده ای که 1 میلیون بازدید دریافت می کند می تواند 20 تا 40 دلار درآمد داشته باشد و کاربری که 10 میلیون بازدید داشته باشد می تواند 200 تا 400 دلار درآمد کسب کند.

TikTok همچنین از یک الگوریتم هوش مصنوعی استفاده می کند که موضوعات ویدیویی را که کاربران در گذشته دوست داشته اند یا دنبال کرده اند را ردیابی می کند. همانطور که برنامه ترجیحات کاربر را یاد می گیرد.

روش ثبت نام تیک تاک در ایران

 • استفاده از VPN: با استفاده از یک VPN می‌توانید موقعیت خود را به خارج از ایران تغییر دهید و سپس اقدام به ثبت نام در تیک تاک کنید.
 • استفاده از شماره تلفن غیر ایرانی: چون ثبت نام در تیک تاک با شماره تلفن ایرانی امکان‌پذیر نیست، می‌توانید از شماره تلفن غیر ایرانی استفاده کنید.
 • استفاده از حساب کاربری شبکه‌های اجتماعی دیگر: با استفاده از حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی مانند گوگل یا فیسبوک می‌توانید اقدام به ثبت نام در تیک تاک کنید.
 • استفاده از نسخه مود شده تیک تاک: برخی افراد از نسخه‌های مود شده تیک تاک برای دور زدن محدودیت‌های ایران استفاده می‌کنند.

در هر صورت، با توجه به محدودیت‌های موجود در ایران، ثبت نام در تیک تاک نیازمند استفاده از روش‌های خاصی است که در این پاسخ به آنها اشاره شده است.

روش ارسال ویدئو در تیک تاک

 1. ضبط ویدئو مستقیم در برنامه تیک تاک: تیک تاک ابزارهای ویرایش ویدئو داخلی دارد که به کاربران امکان می‌دهد ویدئوهای کوتاه را مستقیماً در برنامه ضبط و ویرایش کنند.
 2. آپلود ویدئوی موجود در گالری: کاربران می‌توانند ویدئوهای موجود در گالری گوشی خود را به راحتی در تیک تاک آپلود کنند.
 3. استفاده از حساب کاربری شبکه‌های اجتماعی دیگر: کاربران می‌توانند با استفاده از حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی مانند گوگل یا فیسبوک، ویدئوهای خود را در تیک تاک به اشتراک بگذارند.
 4. استفاده از نسخه مود شده تیک تاک: برخی افراد از نسخه‌های مود شده تیک تاک برای دور زدن محدودیت‌های موجود استفاده می‌کنند.

در هر صورت، ارسال ویدئو در تیک تاک به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که در این پاسخ به آنها اشاره شده است.

در اینجا برخی از حقایق و ارقام جالب دیگر در مورد TikTok آورده شده است

تیک تاک اولین بار در سال 2017 به صورت بین‌المللی منتشر شد، اما پس از خرید Musical.ly در آگوست 2018، تبدیل به یک غول‌پیکر جهانی شد. هر دو پلتفرم تحت مالکیت خصوصی شرکت چینی ByteDance.1 هستند.

از زمان انتشار جهانی آن در سال 2018 به عنوان نسخه بین‌المللی پلتفرم اجتماعی چینی Douyin، TikTok تنها در چند سال اخیر رشد نجومی داشته است، تا جایی که این پلتفرم در حال به چالش کشیدن برنامه هایی مانند YouTube، اینستاگرام متا پلتفرم (META) و اسنپ چت اسنپ (SNAP) است.

پس از راه اندازی جهانی در سال 2018، TikTok به اتهام جمع آوری داده ها و اطلاعات پروفایل کاربران مورد بررسی قرار گرفت. در آن زمان، TikTok عملیات جهانی خود را از یک سرور مرکزی واقع در چین اجرا می‌کرد. 2 برای رفع سوء ظن، TikTok به سمت ایجاد سایت‌های سرور کشوری حرکت کرد (هند هنوز TikTok را مسدود می‌کند)، که ظاهراً از سوی شرکت اصلی در چین غیرقابل دسترسی است. سرورهای تک تک کشورها همچنین به TikTok اجازه دادند تا از سانسور چینی و محدودیت های محتوا اجتناب کند. با این ساختار جدید، رشد جهانی TikTok شروع به سر به فلک کشیدن کرد.

 1. TikTok بیش از 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان دارد
 2. TikTok تنها در ایالات متحده بیش از 140 میلیون کاربر فعال دارد
 3. برنامه TikTok بیش از 3.5 میلیارد بار در سراسر جهان دانلود شده است.16
 4. کاربران TikTok به طور متوسط 22.9 ساعت در ماه را در برنامه سپری می کنند.17
 5. TikTok در بیش از 150 کشور در سراسر جهان با استفاده از بیش از 35 زبان مختلف در دسترس است.

آیا می توانم سهام TikTok را بخرم؟

امکان خرید سهام در شبکه های اجتماعی وجود ندارد. TikTok به‌طور خصوصی متعلق به یک شرکت رسانه‌ای چینی به نام ByteDance است. 19 در طول عمر خود، TikTok سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌های سهام خصوصی و سرمایه‌گذاران سرمایه‌گذاری خطرپذیر را دریافت کرده است. از زمان نگارش این مقاله، عموم مردم هنوز فرصتی برای مشارکت در رشد انفجاری TikTok نداشته اند و صحبتی در مورد عرضه عمومی این شرکت به این زودی وجود ندارد.

آیا TikTok اعتیاد آور است؟

اعتیاد به این پلتفرم یکی از نگرانی های اولیه مربوط به TikTok بود که در سطح جهانی راه اندازی شد و رشد گسترده ای را تجربه کرد. با توجه به مدت زمانی که کاربران در سایت صرف می‌کنند - تقریباً 22.9 ساعت در ماه - منصفانه است که بگوییم TikTok دارای ویژگی‌های اعتیادآور است. مقدار معقولی از زمان روزانه

نظرات شما درباره آموزش اپلیکیشن تیک تاک
امتیاز: