خبر خوب برای سربازان | کسری جدید سربازی

خبر خوب برای سربازان | کسری جدید سربازی

114 بازدید
تاریخ انتشار: | سه‌شنبه, 07 شهریور 1402

برای جلوگیری از هدر رفت توانایی سربازان و همچنین بهره‌مندی از توانایی آنها در قسمت‌های سربازگیر کشور می‌توانید از قانون جدید خدمت استفاده کنید

قانون کسری خدمت سرباز ماهر

همه ما می‌دانیم که دوران سربازی چه قدر دوران بلند و مانعی بزرگ در زندگی جوانان است؛ در همین راستا حداقل قوانین کسری‌ برای سربازان بسیار حائز اهمیت است که جا دارد تا به خبر جدید این زمینه اشاره‌ای داشته باشیم. فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان ستاد کل نیروهای مسلح از اختصاص تسهیلات کسر خدمت یک ماهه برای سربازان ماهر خبر داد و گفت: این طرح از مهر ماه 1402 اجرایی می‌شود.
محمد جواد زاده ‌کمند در نشست خبری در محل قرارگاه مهارت آموزی سربازان ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد، گفت: یکی از اولویت‌های ما کسب مهارت مورد نظر قبل از ورود فرد به خدمت سربازی است، چرا که چنین فردی هم امکان اثرگذاری بیش‌تر در طول خدمت را دارد و هم توان ما صرف مهارت افزایی این فرد می‌شود. در همین راستا ما نیاز داشتیم تا مشوق‌هایی را در این خصوص برای سربازان در نظر بگیریم که تا پیش از ورود به دوره خدمت سربازی مهارتی را آموزش دیده و در واقع با یک مهارت وارد خدمت سربازی شوند که برای این منظور، تسهیلات کسر خدمت یک ماهه را برای سربازان ماهر در نظر گرفتیم که این طرح از مهرماه امسال اجرایی خواهد شد.
این افراد در صورتی که پیش از ورود به خدمت سربازی مدارک خود را در سامانه مربوطه که به زودی رونمایی می‌شود، بارگذاری کنند مشمول این کسر خدمت خواهند شد.
زاده ‌کمند این را هم گفت که متقاضیان توجه داشته باشند که این طرح مشمول سربازان اعزامی از اول مهر ماه ١۴٠٢ به بعد خواهد شد و حتما باید قبل از اعزام، مدارک معتبر از مهارت آموزی خود را در سایت سامانه بارگذاری کنند.

کسری خدمت سرباز ماهر

حفظ توانایی در سربازی

شاید که مقدار یک ماه در حالت عادی چندان به چشم نیاید؛ اما در کسانی که دوران خدمت سربازی را تجربه کرده‌اند، میدانند که کسر هر روز از دوران خدمت به چه میزانی دارای ارزش است.

با توجه به مهارتی بودن شرط این طرح میتوان ارزش این طرح را دوچندان دانست؛ چرا که علاوه بر کسری یک ماهه دیگر نیازی به خدمت در زمینه نامربوط را تجربه نخواهید کرد. شما می‌توانید در همین دوران هم از مهارت خود استفاده کنید و هم دانسته‌های خود را حفظ و چه بسا آنها را افزایش دهید.

نظرات شما درباره خبر خوب برای سربازان | کسری جدید سربازی

امتیاز: