ده نکته که هر کس قبل از تزئین منزل باید بداند

ده نکته که هر کس قبل از تزئین منزل باید بداند

46 بار دیده شده | تاریخ انتشار: سه شنبه, 17 اسفند 1400 |

مطمئنا هر کسی برای ظاهر منزل محل زندگی خود ارزشی قائل است، پس به همین منظور میتواند به کمک کسب اندکی اطالاعات از طریق همین مقاله وضعیت ظاهری منزل را بهبود بخشد.

تزئین خانه شما می تواند یک تجربه هیجان انگیز باشد و مطمئناً یکی از سرگرم کننده ترین قسمت های زندگی در فضای شخصی شما محسوب می شود. با این وجود، همه ما سلایق و ترجیحات متمایز خود را برای نشان دادن شخصیت خود در خانه داریم. برای برخی این قضیه می تواند کمی دلهره آور باشد، به خصوص اگر مطمئن نباشند از کجا شروع کنند.

تزئین منزل


تلاش برای تصمیم گیری در مورد چگونگی جان بخشیدن به خود خوش ذوق و قابل اعتماد در فضای شخصی تان می تواند چالش های جالبی را ایجاد کند. قبل از شروع، این 10 نکته را که هر کس قبل از تزئین خانه و طراحی دکوراسیون باید بداند، بررسی کنید.

1- روی قطعات کلیدی سرمایه گذاری کنید

برداشتن یک سری چیزهای کوچک که دوست دارید و خانه تان را پر می کند می تواند آسان باشد، اما می دانید که کیفیت بهتر از کمیت است. چند تکه کاغذ دیواری را پیدا کنید که به شما حس خوبی می بخشد و از آنها استفاده کنید.

2- خانه خود را با وسایل زیاد پر نکنید

شما تمایل دارید که هر چیزی را با این ایده که به آنها نیاز دارید نگه دارید، اما به نظر می رسد که به چیزهای زیادی که نگه داشته اید واقعاً نیاز ندارید. سعی کنید از شر برخی از چیزهایی که می دانید ضروری نیستند خلاص شوید و روی استفاده از مواردی که ضروری هستند کار کنید.

3- از وسایل با رنگ طبیعی بهره ببرید

یکی از بهترین کارهایی که میتوانید انجام دهید استفاده از لوازم و وسایل مختلف الزامی و یا تزئینی به رنگ های طبیعی است که این رنگ ها نه تنها سبز و قوه ای بلکه میتوانند در رنگ آبی به رنگ آسمان و یا حتی خورشید نیز باشند.

4- راحتی باید یک موضوع با اهمیت باشد

بیایید صادق باشیم، شما دوست دارید که راحت باشید. این یک اولویت بسیار مهم برای شما است، و هیچ ایرادی در آن وجود ندارد، اینجا مکانی است که بیشتر وقت خود را در آن می گذرانید، بنابراین باید مطمئن شوید که در آن راحت هستید. روی مبلمان راحت و فرش های بزرگ و نرم سرمایه گذاری کنید. از قرار دادن یک تخت بزرگتر در اتاق خود با ملحفه های ابریشمی نترسید، زیرا می دانیم که استراحت برای شما یک جزء حیاتی است.

5- روی قطعات دوست داشتنی و کاربردی سرمایه گذاری کنید

شما بدتان نمی آید که هر از چند گاهی روی برخی موارد ولخرجی کنید، و این کاملاً خوب است. فقط باید مطمئن شوید که چیزهایی که پول بیشتری برای آنها خرج میکنید، کاربردی و زیبا هستند! فرقی نمی‌کند مبلمانی باشد که به منزله انبار است، سبدهایی که طرح‌های خیره‌کننده دارند، یا قفسه‌های تزئین‌شده‌ای که می‌توانند برخی از وسایل شما را در خود جای دهند، مطمئن شوید که اقلام مفیدی نیز به کار میبرید.

6- از به کارگیری جزئیات نترسید

برای برخی افراد، کمترو یا برخی دیگر بیشتر است. شما یک ذهن خلاق و کاربردی دارید که به شما امکان می دهد چیزهای زیادی را در نظر گرفته و آن را به چیزی زیبا تبدیل کنید. برای ایجاد یک خانه دوست داشتنی لازم نیست مینیمالیست باشید. از جزئیات در طرح های خود نترسید و نگران زیاد بودن آن نباشید. شما می دانید که چگونه کارها را با هم انجام دهید.

7- آشپزخانه شما دارای اهمیت است، به آن خوب رسیدگی کنید

در حالی که اتاق نشیمن و اتاق خواب شما قسمت های مهمی هستند، آشپزخانه شما نیز به عشق نیاز دارد. ما می دانیم که شما از آشپزی و چیدن ظروف لذت می برید، پس مطمئن باشید که آشپزخانه شما به اندازه بقیه خانه مورد علاقه شما است. روی لوازم آشپزخانه باکیفیت سرمایه‌گذاری کنید و وقتی دیگران را دعوت می‌کنید، مطمئن شوید که صندلی‌های کافی داشته باشید.

8- هیچ شرمی در چسبیدن به چیزی کلاسیک وجود ندارد

در حالی که طراحی خانه‌های ما راهی عالی برای بیان خلاقیت است، در مورد چسبیدن به چیزی کلاسیک یا سنتی می‌توان گفت : این به معنای رضایت دادن به چیزی خسته کننده نیست بلکه این معنی است که اگر می خواهید به طرح های رنگی خنثی یا تنظیمات ساده متمایل شوید، باید این کار را انجام دهید. این فضای شماست تا در آن احساس راحتی داشته باشید.

9- به غرایز خود اعتماد کنید، شما توانمند هستید

یکی از سخت ترین چیزهایی که در مورد دکوراسیون داخلی می توان پذیرفت این است که بدانید از کجا شروع کنید. در حالی که می‌تواند تلاش برای تقلید کاری که دیگران انجام می‌دهند آسان باشد، فراموش نکنید آنچه را که واقعاً می‌خواهید بررسی کنید و از در کنار هم قرار دادن ایده ها هراسی نداشته باشید.

10- سبک های خاکی و طبیعی را با عناصر پر زرق و برق جفت کنید

ممکن است حالت طبیعی شما را به سمت رنگ های زمینی و خنثی و پارچه ها و پایه های طبیعی بکشاند. با این حال، شما یک رگه پر زرق و برق نیز در خود دارید و مجبور نیستید آن سمت خود را سرکوب کنید. استفاده از موارد کاربردی مانند تشک بزرگ با رنگ های خنثی برای راحتی و ملحفه ها و جفت کردن آن با چیزی مانند یک پتوی پر زرق و برق می تواند هر دو طرف شخصیت شما را بدون قربانی کردن هیچ یک از طرفین ابراز کند.

مقاله های مرتبط ده نکته که هر کس قبل از تزئین منزل باید بداند

طراحی سبک بوهو در خانه 

سبکی خاص که منجر به تنوعی چشم نواز در خانه میشود، آشنایی با سبک بوهمیایی، و نحوه اجرای آن در منزل میباشد که در این مقاله در مورد آن شرح داده شده است 

طراحی دکوراسیون با رنگ مرجانی

به کمک این مقاله با انواع طراحی های دکوراسیون در قسمت های مختلف منزل و یا محل های دیگر که با استفاده از رنگ مرجانی صورت میگیرد آشنایی پیدا کنید.

هزینه یک طراح داخلی چقدر است

به کمک این مقاله شما با انواع هزینه های تحت شرایط های مختلف برای طراحی منزل و دکوراسیون ، مغازه ، محل کار و ... آشنایی پیدا کنید.

نظرات شما درباره ده نکته که هر کس قبل از تزئین منزل باید بداند

امتیاز: