راهنمای برچسب های مراقبت از پوشاک

راهنمای برچسب های مراقبت از پوشاک

136 بازدید | تاریخ انتشار: شنبه, 14 بهمن 1402

نمادهای شستشو نشان می دهد که چگونه باید پارچه را بشویید و از آن مراقبت کنید. اگر این برچسب‌ها را نادیده می‌گیرید و از عمر کوتاه کمد لباس خود ناراحت هستید، این مطلب را بخوانید و دیگر هرگز لباس‌های خود را در دمای نامناسب نشویید.

چرا لباس های شما دارای برچسب مراقبت هستند؟

قانون برچسب‌گذاری مراقبت کمیسیون تجارت فدرال (FTC) تولیدکنندگان را ملزم می‌کند از برچسب‌های مراقبتی روی لباس‌ها استفاده کنند و FTC این قانون را اجرا می‌کند. بیشتر لباس‌ها و پارچه‌ها نیاز به برچسب دارند، به استثنای دستکش، کلاه، کفش، دستمال، کمربند، آویز و کراوات.

دسته بندی نمادهای لباسشویی

این نمادها نمایش دهنده روش های شستشو مانند:

 • شکل وان: شستشو با دست یا ماشین
 • مثلث: سفید کردن
 • مربع: خشک کردن
 • iron: تنظیمات اتو
 • دایره: مراقبت/هشدار ویژه

نمادهای شستشو

 1. روش‌های شستشو و چرخه‌های شستشو: در ردیف اول، می‌بینید که آیا لباس‌ها را با ماشین لباسشویی بشویید، شستشوی ماشینی در چرخه پرس دائمی، شستشوی ماشینی در چرخه ظریف، شستشوی دستی یا حذف کامل از شستشو.
 2. دمای شستشو: نمادهای دمای شستشو مستقیماً زیر روش های شستشو قرار دارند. برچسب لباس به شما می گوید که آیا باید گرم بشویید (120 درجه فارنهایت یا 49 درجه سانتیگراد و بالاتر)، گرم (در دمایی که به 105 درجه فارنهایت یا 41 درجه سانتیگراد می رسد) یا سرد (بین 65 تا 85 درجه فارنهایت یا بین 65 درجه فارنهایت بشویید.( 18 و 29 درجه سانتیگراد)
 3. نمادهای سفید کننده : نماد لباسشویی مثلثی نشان می دهد که آیا باید از سفید کننده استفاده کنید و از چه نوع سفید کننده استفاده کنید (سفید کننده بدون کلر در مقابل سفید کننده کلر).
 4. نمادهای خشک شدن : اشکال مربعی به شما می گوید که از چه روش خشک کردن، دمای خشک کردن و چرخه خشک کردن استفاده کنید. همه اینها به لباس شما کمک می کند شکل و اندازه خود را حفظ کند.
 5. روش‌های خشک کردن: برچسب‌ها به شما دستور می‌دهند که یکی از موارد زیر را انجام دهید: خشکشویی، خشک‌شویی، آویزان کردن برای خشک کردن، خشک کردن مسطح یا چروکیدن.
 6. دمای خشک کردن: نمادهای دمای خشک کردن می‌گویند که آیا باید از گرما، حرارت زیاد، حرارت متوسط، حرارت کم یا بدون حرارت استفاده کنید.
 7. چرخه خشک کردن: برچسب نشان می دهد که از چه تنظیماتی باید در دستگاه خشک کن خود استفاده کنید، مانند چرخه پرس دائمی، چرخه ظریف یا سایر چرخه های خاص.

نمادهای آهنی

نمادهای اتو جزئیات اتو کردن کم، متوسط یا زیاد، حذف کامل اتو یا عدم استفاده از بخار را نشان می دهد.

 1. علائم مراقبت و هشدار ویژه : در این بخش دستورالعمل‌های خشک‌شویی ارائه می‌شود، از جمله اینکه آیا باید خشک‌شویی شود یا نه، از چه نوع حلالی استفاده کنید و آیا می‌توانید تمیز کنید.

رمزگشایی از ترکیب نمادهای لباسشویی

 • دایره به خودی خود معمولاً به معنای تمیز کردن خشک یا تمیز کردن مرطوب است. دایره ای در داخل مربع «خشک» به «خشک خشک» تغییر می کند.
 • افزودن خطوط، نقاط و سایر علائم به این نمادهای پایه اطلاعات بیشتری را اضافه می کند. به عنوان مثال، یک X بزرگ از طریق یک نماد آن را نفی می کند یا یک هشدار ارائه می دهد، در حالی که یک نماد خالی اغلب به این معنی است که هر نسخه ای از آنچه نماد نشان می دهد برای استفاده صحیح است.
 • بنابراین، از آنجایی که مثلث نشان دهنده سفید شدن است، مثلث خط خورده به معنای "سفید کننده نشوید" است، در حالی که مثلث استاندارد نشان می دهد که سفید شدن روی آن لباس مشکلی ندارد.
 • نماد خشک کن استاندارد به این معنی است که هر سطح گرما خوب است، اما یک دایره جامد به معنای عدم گرما است.
 • برخی از برچسب ها از یک دست کوچک برای نشان دادن آن استفاده می کنند که نیاز به شستن دست دارد. و لیست ادامه دارد. وقتی شروع به نگاه کردن به این پنج نماد اصلی می‌کنید، می‌بینید که زبانی تقریباً شروع به شکل‌گیری می‌کند.

واضح است که نمادهای مراقبت، داده های زیادی را در یک فضای کوچک بسته بندی می کنند، اما کارشناسان معتقدند که جای پیشرفت وجود دارد. بسیاری از مردم هنوز نمادها را درک نمی کنند و فقدان استانداردهای جهانی، ارائه برچسب های مراقبتی را گران و از نظر لجستیکی دشوار می کند.

اما اگر به برچسب‌های مراقبتی روی لباس‌هایتان دقت کنید و دستورالعمل‌های آن‌ها را دنبال کنید، شانس بیشتری برای نگه‌داشتن لباس‌هایتان در شرایط فوق‌العاده دارید.

نظرات شما درباره راهنمای برچسب های مراقبت از پوشاک
امتیاز: