ربات زیر آب ممکن است اسرار آب و هوا را کشف کند

ربات زیر آب ممکن است اسرار آب و هوا را کشف کند

(1 نفر) | 33 بار دیده شده | تاریخ انتشار: ۱۴۰۰-۰۷-۰۷ |

ربات ها چه هستند و در زمینه کشف زیر دریا و موجودات زیر دریا چه کارهایی می توانند انجام دهند. در این مقاله شما را با این مطلب و کارایی ربات ها ر زیر دریا آشنا می کنیم.

ربات های زیر آب چه کاری انجام می دهند

Mesobot می تواند ماهی مرکب ، چتر دریایی و سایر موجودات دریای عمیق را تا یک روز در یک زمان ردیابی کند. دویست متر زیر امواج آفتابی اقیانوس ، منطقه مزوپلاژیک قرار دارد ، قسمتی سرد و تاریک از آب که انسانها به ندرت در آن حرکت می کنند. در این منطقه که "منطقه گرگ و میش" نامیده می شود ، حیواناتی مانند کریل ، ماهی مرکب و چتر دریایی زندگی میکنند.

حیوانات منطقه گرگ و میش نقش مهمی در چرخه کربن ایفا می کنند و کربن آلی را از آبهای سطحی بیرون می آورند و آنها را در زیر جزر و مد به دام می اندازند. اما این موجودات خجالتی بسیار ظریف هستند و مشاهده آنها دشوار است همچنین ردیابی حرکات آنها تقریبا غیرممکن است ، چه برسد به تاثیر آنها بر آب و هوای زمین.

وارد Mesobot شوید، این روبات زیر آب مستقل در حدود 250 کیلوگرم وزن دارد و نمای بیرونی آن شبیه مخزن سیاه و زرد است. این دستگاه با تکیه بر باتری طولانی مدت و الگوریتم های پیشرفته ردیابی می تواند یک موجود زنده را بیش از 1 روز بدون دخالت انسان ردیابی کرده تا موجودات را در رفت و آمد روزانه خود دنبال کند. Mesobot با مجموعه ای از حسگرها و یک دوربین با وضوح بالا می تواند به دانشمندان کمک کند تا درباره منطقه مورد توجه اقیانوس که معمولا مرموز به نظر می آید و موجودات موجود در آن اطلاعات کسب کنند.

مقاله های مرتبط ربات زیر آب ممکن است اسرار آب و هوا را کشف کند

نظرات شما درباره ربات زیر آب ممکن است اسرار آب و هوا را کشف کند

امتیاز: