ربات زیر آب ممکن است اسرار آب و هوا را کشف کند

ربات زیر آب ممکن است اسرار آب و هوا را کشف کند

(1 نفر) | 108 بار دیده شده | تاریخ انتشار: چهارشنبه, 07 مهر 1400 |

ربات ها چه هستند و در زمینه کشف زیر دریا و موجودات زیر دریا چه کارهایی می توانند انجام دهند. در این مقاله شما را با این مطلب و کارایی ربات ها ر زیر دریا آشنا می کنیم.

ربات های زیر آب چه کاری انجام می دهند

Mesobot می تواند ماهی مرکب ، چتر دریایی و سایر موجودات دریای عمیق را تا یک روز در یک زمان ردیابی کند. دویست متر زیر امواج آفتابی اقیانوس ، منطقه مزوپلاژیک قرار دارد ، قسمتی سرد و تاریک از آب که انسانها به ندرت در آن حرکت می کنند. در این منطقه که "منطقه گرگ و میش" نامیده می شود ، حیواناتی مانند کریل ، ماهی مرکب و چتر دریایی زندگی میکنند.

حیوانات منطقه گرگ و میش نقش مهمی در چرخه کربن ایفا می کنند و کربن آلی را از آبهای سطحی بیرون می آورند و آنها را در زیر جزر و مد به دام می اندازند. اما این موجودات خجالتی بسیار ظریف هستند و مشاهده آنها دشوار است همچنین ردیابی حرکات آنها تقریبا غیرممکن است ، چه برسد به تاثیر آنها بر آب و هوای زمین.

وارد Mesobot شوید، این روبات زیر آب مستقل در حدود 250 کیلوگرم وزن دارد و نمای بیرونی آن شبیه مخزن سیاه و زرد است. این دستگاه با تکیه بر باتری طولانی مدت و الگوریتم های پیشرفته ردیابی می تواند یک موجود زنده را بیش از 1 روز بدون دخالت انسان ردیابی کرده تا موجودات را در رفت و آمد روزانه خود دنبال کند. Mesobot با مجموعه ای از حسگرها و یک دوربین با وضوح بالا می تواند به دانشمندان کمک کند تا درباره منطقه مورد توجه اقیانوس که معمولا مرموز به نظر می آید و موجودات موجود در آن اطلاعات کسب کنند.

مقاله های مرتبط ربات زیر آب ممکن است اسرار آب و هوا را کشف کند

نگهداری از گیاهان آپارتمانی

نکات کلیدی برای نگهداری گل ها و گیاهان آپارتمانی وجود دارد از جمله میزان آب ، گرما ، سرما ، نور خورشید و … . اگر علاق به گیاهان و گل ها دارید و دوست دارید در رابطه با چگونگی نگهداری از آنها اطلاعات داشته باشید در این مقاله ما تعدادی از از آنها را به شما معرفی می کنیم.

نظرات شما درباره ربات زیر آب ممکن است اسرار آب و هوا را کشف کند

امتیاز: