قابلیت‌های اپلیکیشن گوگل ترنسلیت

قابلیت‌های اپلیکیشن گوگل ترنسلیت

(1 نفر) | 359 بازدید | تاریخ انتشار: سه‌شنبه, 27 تیر 1402

اگر به دنبال ترجمه مناسب و  عالی در کم‌ترین زمان ممکن هستید ما به شما برنامه گوگل ترنسلیت را پیشنهاد می‌کنیم

امروزه اگر به دنبال تهیه اپلیکیشنی باشید که بتواند در شرایط مختلف پاسخگوی نیازهای شما نسبت به ترجمه زبان باشد، باید بگوییم که اپلیکیشن گوگل ترنسلیت بهترین گزینه‌ در این زمینه است. اما چه چیزی باعث برتری گوگل ترنسلیت نسبت به سایر برنامه‌های ترجمه زبان می‌شود؟ برای آشنایی بیش‌تر با این برنامه، ما را همراهی کنید.

ترجمه عبارت متنی

از ساده‌ترین ویژگی‌های برنامه Google Translate توانایی نوشتن متن و ترجمه آن به زبان دیگر است.
اینکار را می‌توان به راحتی و از طریق صفحه اصلیGoogle Translate انجام داد. به روی Enter text ضربه بزنید و شروع به تایپ کنید.
از دکمه‌های زبان در پایین صفحه برای انتخاب زبان‌هایی که می‌خواهید از آنها ترجمه بگیرید، استفاده کنید. وقتی ترجمه کامل شد، امکان استفاده از ویس صوتی آن هم وجود دارد.

ترجمه متن

تبدیل عکس به نوشته و ترجمه آن

در گوگل ترنسلیت این شرایط برای کاربران فراهم شده است که آنها بتوانند با ورود به قسمت دوربین در این برنامه، عکس مورد نظر خود را در آن آپلود کرده و یا به طور مستقیم با خود برنامه عکس آن را اسکن کنند؛ سپس گوگل ترنسلیت با شناسایی تک تک کلمات و با توجه به انتخاب بخش‌های مورد نیاز شما شروع به ترجمه محتوا می‌کند. بعد از اینکه موفق شدید اینکار را انجام دهید. قادر به استفاده از ویس این متن به زبان مورد علاقه خود نیز خواهید بود. جالب است بدانید که فرقی نمی‌کند نوشته مورد نظر به صورت تایپ بوده و یا دست خط شخصی باشد، در صورت نرمال بودن نوشته امکان تشخیص و ترجمه آن نیز وجود دارد.
این روش برای کسانی که مطالعه کتاب‌های زبان خارجه را انجام می‌دهند نیز بسیار مؤثر و کاربردی است.

ترجمه تصویر

ترجمه مکالمه طرفین

این قابلیت گوگل ترانسلیت برای گردشگران کشورهای مختلف از هر نقطه دنیا بسیار کارآمد است. مثلاً زمانی که شما به سفر خارجه رفته‌اید ممکن است نیاز به این داشته باشید که آدرس مکان خاصی و یا قیمت لباسی را از یک فرد خارجی بپرسید؛ در این حالت برنامه گوگل ترنسلیت با پشتیبانی مکالمه محور خود به کمک شما آمده و به طور آنلاین و در لحظه به ترجمه گفت‌وگوی طرفین می‌پردازد. با این شرایط دیگر شما مشکلی را در قبال ندانستن زبان کشور مربوطه تجربه نخواهید داشت.

ترجمه مکالمه

ترجمه لحظه‌ای نوشته

یکی از قابلیت‌های جدید و جذاب گوگل ترنسلیت، ترجمه لحظه‌ای متنی است که بر جایی نوشته شده باشد؛ مثلاً ممکن است مطلب مورد نظر شما بر روی دیوار نوشته شده و یا بر روی تابلویی دیده شود؛ در این شرایط شما می‌توانید در بخشی از گوشی که به کمک دوربین آن انجام می‌گیرد، محتوای مورد نظر را در غالب خود آن، یعنی بر روی همان تابلویی که آن نوشته را مشاهده کرده‌اید؛ به زبان مورد نظر خود آن را ببینید. با این روش، سرعت ترجمه به طرز قابل توجهی افزایش یافته و به صرفه‌جویی زمان شما منجر می‌گردد.

ترجمه اسکنی

ترجمه آفلاین

برای استفاده از همه قابلیت‌های گوگل ترنسلیت نیازمند اتصال به اینترنت نیستید؛ شما قادر به این هستید که با دانلود زبان مورد نظرتان از داخل خود گوگل ترنسلیت؛ در زمان‌هایی که به انترنت دسترسی ندارید نیز برای انجام ترجمه اقدام کنید. البته این روش تنها برای بخش متنی کاربرد دارد.
با وجود قابلیت‌های منحصر به فرد گوگل ترنسلیت همه شما می‌توانید با در نظر گرفتن این برنامه در کارهای مختلف ترجمه محور خود به بهترین نتایج ممکن دست یابید.

*دانلود برنامه گوگل ترنسلیت *

نظرات شما درباره قابلیت‌های اپلیکیشن گوگل ترنسلیت
امتیاز: