پارسی دی

پارسی دی

(1 نفر) | 968 بازدید | تاریخ انتشار: چهارشنبه, 10 شهریور 1400

شاید روزی بود که بدون داشتن مادری حرفه ای در آشپزی توان یادگیری پخت غذاهای خوب را نداشتید و برای یادگیری غذا های مختلف نیازمند فردی بودید که به شما طرز تهیه و پخت و پز خوب را آموزش دهد اما امروزه از هر جایی با هر سلیقه ای که باشید میتوانید بهترین غذا ها را با بهترین دستورالعمل ها در پارسی دی پخته و از آنها لذت ببرید بدون اینکه نیاز به یادگیری مستقیم از طرف شخص خاصی داشته باشید.

معرفی پارسی دی

بهترین سایت آموزش آشپزی یعنی (پارسی دی) با پوشش هر نوع سلیقه و وعده غذایی تمام مراحل پخت و پز از قبیل مواد غذایی لازمه، مراحل انجام کارهای پخت و نکات مختلف تکنیکی را گوش زد کرده و به طور رایگان در اختیار شما گذاشته است. همانطور که گفته شد در پارسی دی معرفی و دستور العمل انواع غذاهای مختلف با سلیقه های متفاوت قرارداده شده است که در اینجا شما را با دسته بندی های متنوع و کاربردی آن آشنا مینماییم.

غذاهای اصلی

مطمئنا اکثر ما ایرانی ها بواسطه خوردن غذاهای اصیل ایرونی مانند انواع خورشت، کباب، دلمه،آبگوشت ، پلو و ساندویچ های خانگی به رشد و تکامل جسمانی خود دست یافته ایم اما همانطور که خودتانم میدانید پخت این غذاها کار ساده ای نبوده و نیست و نیاز به چند بار آزمایش و پخت دارد تا به خوبی مراحل انجام آن جا بیفتد. باید این نکته را در نظر گرفت که ممکن است طرز تهیه غذای اصلی مد نظر با مکان های مختلف دیگر متفاوت باشد و به همین سبب مزه متفاوتی هم در محل های مختلف به خود دارد. یقینا شما دوست دارید که به بهترین شکل غذای خود را پخته و از آن لذت ببرید برای رسیدن به همچین آرمانی بایست که به سایت پارسی دی سر بزنید و از قسمت غذاهای اصلی آن بازدید فرمایید. در آنجا به دستور پخت درجه یک مقدار زیادی غذای خونگی و سنتی مختلف ایرونی دست پیدا میکنید که بواسطه پخت این غذاها وعده های روزمره زندگی خود را بسیار با اهمیت تر از قبل جلوه داده ولذت کافی را خواهید برد.

غذاهای فست فودی

اکثر افراد علاقه خاصی به خوردن غذاهای فست فودی دارند. غذاهای این چنینی معمولا توسط رستوران های فست فود و ساندویچی ها تهیه میشوند چرا که افراد از مواد لازمه و طرز پخت انها اطلاعات کافی ندارند. حال فقط کافی است به سایت پارسی دی سر زده و وارد بخش پیتزا و پاستا شوید. اینجاست که با دنیای طرز پخت غذاهای خوشمزه ای همچون پیتزا و لازانیا و همانند آنها آشنایی پیدا میکنید که قطعا از آنها استقبال خواهید کرد.

پیش غذا و دسر

در بسیاری از مراسم ها و میهمانی های مختلف قبل از سرو غذای اصلی برای افراد جمع پیش غذا سرو مینمایند. پیش غذا معمولا شبه غذایی سبک را شامل میشود که میتواند سوپ ، سالاد، اسنک و یا کوکو سبزیجات باشد. پیش غذا حس آمادگی و مزه کردن آمادگی برای لذت از غذا را قبل از غذای اصلی شامل حال ما میکند که شما میتوانید با انواع پیش غذاها به کمک پارسی دی آشنا شوید.
دسر یکی از لذیذ ترین قسمت های غذا است. این بخش معمولا به نوعی لذیذ تعبیه میشود که همگی انتظارش را میکشند. دسرها اصولا طعم شیرینی به خود دارند که باعث میشود کودکان هرگز جرئت گذشتن ازاین قسمت را به خود ندهند. بیشتر دسرها به طور خنک سرو میشوند که اکثر افراد این مدل تهیه را پسند میکنند. دسر یکی از متنوع ترین قسمت هایی است که میتوان برای انتخاب و تهیه آن وقت گذاشت که البته مقدار زیاد گزینه ها هم دست آشپز را باز میگذارد تا یک مدل را آخر سر انتخاب و تهیه نماید. اگر قصد درست کردن دسری را دارید پیدا کردن و طرز تهیه یک دسر خوب و لذت بخش را به کمک پارسی دی تجربه خواهید نمود. از انواع دسرها میتوانیم به انواع ترافیل ها، پودینگ هاو یا بستنی ها اشاره ای داشته باشیم.

تهیه صبحانه

از اصلی ترین وعده های روزانه افراد اللخصوص برای کودکان که در حال رشد هستند صبحانه است. صبحانه شاید به ظاهر از کم تنوع ترین وعده های روز ما به شمار آید اما با پارسی دی تفکر شما تغییر خواهد نمود. در سایت پارسی دی به قدری انواع صبحانه های مختلف قرار گرفته است که از بازدید آنها به انتها نخواهید رسید. صبحانه باید حتما دارای مواد مقوی و مغذی باشد که انرژی اولیه و اصلی طول روزما را تعیین و تهیه کند. وقتی به انواع صبحانه های مختلف سایت دقت کنید میبینید که هم خوشمزگی و هم میزان رسیدن مواد لازمه به بدن در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال میتوان به انواع املت، پنکیک، پیراشکی و یا پنیر اشاره نمود که به صورت ترکیبی خاص و کارآمد تعریف شده اند.

کیک و شیرینی

برای لذت بردن از خوردنی ها نیازی نیست که منتظر وعده های اصلی روزانه تان بمانید بلکه به کمک پارسی دی شما با طرز تهیه انواع کیک و شیرینی آشنایی پیدا خواهید کرد که میتوانید آنها را عصرها و یا پس از شام خورده و مزه ای به قسمت های خالی طول روز خود بدهید.کیک و شیرینی حتما نباید که همان کیک و شیرینی های ساده ای باشد که تابحال پخته اید و بلدید بپزید بلکه میتواند شامل بسیاری مدل متنوع و خوشمزه ای باشد که در پارسی دی به نوع تهیه آنها اشاره شده است. مثلا برای نمونه کیک زرشک، کیک شکلاتی، قطاب، پای، کوکی، شیرین عسل وکلی مورد دیگه در آن قرار گرفته است.

غذاهای ملل

خیلی از ماها از غذاهای تکراری خود که محدود هستند و به طور چرخه ای چند بار در طول ماه آنها را مصرف میکنیم خسته شده ایم و علاقه به این داریم که برای تجربه تنوع بیشتر و آزمودن غذاهای دیگر کشورها ازجمله کشورهای اطراف و همسایه، پا را به فرا تر از مرزها بگذاریم.در پارسی دی نه تنها با غذاهای خوشمزه داخلی بلکه با مراجعه به قسمت غذاهای ملل با انواع غذاهای خوشمزه خارجی که در کشورهای خود طرفداران بسیاری دارند آشنا میشوید. امتحان غذاهای جدید لذت خاص خود را داشته که همین تنوع در حال شما تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. این غذاها میتواند متعلق به کشوری چون روسیه، پاکستان، هندوستان، ترکیه و موارد دیگری نیز باشد.

غذاهای محلی

از جذاب ترین بخش هایی که میتوانید مشاهده کنید، قسمتی است که در آن غذاهای محلی کشور ایران با غذاهای دوست داشتنی انواع قومیت های آن قرار گرفته است. شاید شما بر این باور باشید که با غذاهای ایرانی آشنایی تقریبا کاملی دارید اما تنوع و ندیده های این بخش به قدری زیاد است که پس از بازدید از آن شما میمانید و بسیاری از غذاهای تابحال امتحان نشده محلی کشور خود که معمولا در خود محل و یا استان پخت شده و عمومیت دارد. بسیاری از این غذاهای محلی میتواند از شیراز، لرستان، خوزستان،گیلان، همدان، اصفهان، اردبیل و هرجایی از کشور باشد که در پارسی دی نام برده شده و طرز تهیه آن قرار گرفته است.

نوشیدنی ها

درفصل های مختلف کشور چهار فصل ایران و یا حالت های حسی مختلف شخصی تان ممکن است نوشیدنی با ضاعقه ای مختص حال وهوای آن زمان را هوس کنید اما برای صرف نوشیدنی دلچسب خود دچار محدودیت مورد هستید یعنی اینکه آشنایی شما با انواع نوشیدنی تنها در حد آب و شربت آبلیمو و انواع چیزهای ساده دیگر میباشد که لذت تکراری آن شما را از صرف آنها دور میکند. باید گفت که نیازی به ناراحتی نیست فقط کافیست تا نگاهی به نوشیدنی هایی که پارسی دی به طور عمومی یاد داده است نگاهی بیندازید. مقدار نوشیدنی هایی که قادر به درست کردن آنها هستید حال شما را عوض میکند. این نوشیدنی ها میتواند نوشیدنی خنکی مختص هوای گرم، دم نوشی برای آرامش عصاب پس از بحث و جدل ویا شیرترکیبی داغ برای هوای سرد زمستانتان. به طور کلی همه نوع نوشیدنی را میتوانید در آن پیدا و درست کنید.

خواص مواد غذایی

برای تمامی افراد با ضاعقه های مختلف خواص مواد غذایی مصرفی شان از اهمیت بسزایی برخوردار است چرا که نیاز های بدن افراد به کمک این مواد غذایی تهیه میشود. اگر در مقدار مصرف و زمان مصرف آنها دقت کافی را به خرج داده نشود خود را دچار مشکل میکنند. برای اینکه از مشکلات کمبودی بدن جلوگیری نمایید که ممکن است خدای نکرده درطول مدت زمانی خاص باعث بروز بیماری هایی ناراحت کننده شود. برای سطح اطلاعات خودتان هم که شده میتوانید وارد سایت پارسی دی شده و از خواص مواد غذایی مختلف که ممکن است به شکل خام و یا ترکیبی در غذا مصرف شود آگاه شوید که در نهایت این اطلاعات و نحوه استفاده صحیح از آنها به سلامت و لذت از زندگی کمک خواهد نمود.

چاشنی های غذا

ممکن است در مکان های مختلف و یا از دو شخص مختلف یک نوع غذا را دریافت کنید اما متوجه طعم متفاوت این دو غذا نسبت به هم شوید. یعنی ممکن است یکی خوش عطر و بو تر و یا یکی تند تر به لحاظ طعمی باشد. اینجاست که شما اثر چاشنی را درک کرده اید. چاشنی ها به مقدار زیادی و با تنوع های بسیار وجود دارند که در انواع غذاهای مختلف بسته به نیاز مورد استفاده قرار میگیرند.

قدرت طعمی که ادویه ها به غذاها میدهند منجر به باز شدن اشتهای خیلی از افراد میشود به نوعی که حتی ممکن است فرد گرسنه نباشد. اما میزان آشنایی با چاشنی ها آنقدر زیاد نیست به همین سبب ممکن است در به کاربردن چاشنی در غذاها دچار ضعف باشیم. به همین سبب سایت پارسی دی طرز تهیه و استفاده چاشنی های مختلف را گرد هم آورده است تا از داشتن غذایی خوش عطر و طعم تر برخوردار شوید. گاهی حتی یک چاشنی قسمت های خالیه یک غذا را با طعم قدرتمندش پوشش میدهد که یکی از نکات مثبت استفاده از چاشنی ها میتواند همین قضیه باشد.

ویدئو های آموزشی تهیه غذا

برای بعضی موارد طرز تهیه که نیاز به آموزش تصویری بوده است پارسی دی ویدئوهای آموزشی قرار داده تا شما برای تهیه مورد دلخواه خود از مشکل به دور باشید. چراکه قادر به دیدن مو به موی مراحل تهیه و پخت به طور تصویری هستید. همچنین اگر مورد خاصی را مد نظر دارید میتوانید با سرچ نام آن به طور سریع به اطلاعات موارد لازم و طرز درست کردن آن دسترسی پیدا کنید.

پارسی دی را نه تنها در سایت بلکه در فضای مجازی هم میتوان دنبال نمود. یعنی شما میتوانید به طور روزانه پارسی دی را در صفحه اینستاگرام، تلگرام، یوتوب و فیسبوک دنبال کرده و از اطلاعات ارزنده آن بهره مند شوید.

مقاله های مرتبط پارسی دی

نظرات شما درباره پارسی دی
امتیاز: