چطور ریلز بسازیم

چطور ریلز بسازیم

107 بازدید
تاریخ انتشار: | سه‌شنبه, 04 مهر 1402

برای ساخت یک ویدئوی جذاب و در زمینه‌های خصوصی یا تبلیغاتی، استفاده از ریلز اینستاگرام کاملا پاسخگوی نیاز شماست

یکی از قابلیت‌های جذابی که اینستاگرام از سال 2020 در دسترس کاربران خود قرار داده است، با نام reels شناخته می‌شود که تا به امروز طرفداران زیادی را به خود جذب نموده است. اما ریلز چیست؟ چگونه می‌توان آن را ساخت؟ برای یادگیری ریلز با ما همراه باشید.

نحوه ساخت ریلز اینستا

ریلز چیست؟


ریلزهای اینستاگرام ویدئوهای کوتاهی هستند که حداکثر ۹۰ ثانیه طول می‌کشند. ریلزها باید سرگرم کننده و جذاب باشند. این قابلیت اینستاگرام در رقابت مستقیم با اپلیکیشن‌هایی مانند TikTok قرار دارد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا ویدئوهای خلاقانه، موزیکال یا تفریحی را با استفاده از افکت‌ها، موزیک‌ها و ابزارهای ویرایشی مختلف ایجاد کنند.
ریلز اینستاگرام معمولاً به راحتی در دسترس کاربران قرار دارد تا آنها به راحتی بتوانند به ویدئوها دسترسی داشته و پس از مشاهده لایک و کامنت کنند.

کاربرد و مزایای ریلز اینستاگرام

از دلایلی که می‌توان برای استفاده از ریلز اشاره داشت شامل موارد زیر است:

اشتراک‌گذاری لحظات خود: با استفاده از ریلز اینستاگرام، کاربران می‌توانند لحظات جالب و جذاب خود را با دنیا به اشتراک بگذارند. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا ویدئوهای کوتاه و جذابی از مسافرت‌ها، رویدادها، تجربیات شخصی و... را ایجاد کنید.

تبلیغ کسب و کار: کسب و کارها می‌توانند از ریلز به عنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده کنند. با ایجاد ویدئوهای خلاقانه و جذاب در ریلز، می‌توان محصولات و خدمات خود را به کاربران اینستاگرام معرفی کرد.

افزایش تعاملات: ویدئوهای ریلز معمولاً با تأثیرگذاری و جذابیت بالا ساخته می‌شوند که این باعث افزایش تعداد لایک‌ها، کامنت‌ها و اشتراک‌گذاری‌ها می‌شود. این تعاملات از روی الگوریتم اینستاگرام نیز می‌توانند به نمایش ویدئوهای شما کمک کنند.

استفاده از ابزارهای ویرایشی: ریلز اینستاگرام ابزارهای ویرایشی مختلفی ارائه می‌دهد که به کاربران کمک می‌کند تا ویدئوهای خود را ویرایش و بهبود بخشند. در آن می‌توانید از افکت‌ها، موزیک‌ها، متن‌ها و ابزارهای دیگر برای ایجاد ویدئوهای جذاب خود استفاده کنید.

کاربرد ریلز اینستاگرام

نحوه ساخت ریلز اینستاگرام

برای ساخت ریلز در مرحله اول باید اپلیکیشن موبایلی اینستاگرام را در گوشی اندرویدی یا آیفون خود باز کنید. در قسمت بالا و سمت چپ نمایشگر (در صورت انگلیسی بودن زبان برنامه)، روی گزینه Your story ضربه بزنید یا اینکه انگشت خود را روی نمایشگر از چپ به راست بکشید‌ تا مستقیماً دوربین استوری اینستاگرام باز شود.
حال باید از بین گزینه‌هایی که در قسمت پایین صفحه نمایشگر دیده می‌شود، گزینه Reel را انتخاب کنید.

نحوه ساخت ریلز اینستاگرام


سپس باید قسمت ضبط ویدئو را که به شکل یک مربع است انتخاب کنید تا ویدئوی کوتاه ریلز باز شود. اگر می‌خواهید افکت یا موسیقی به ریلز اینستاگرام اضافه کنید، در این قسمت می‌توانید اینکار را انجام دهید. در قسمت ادیت ویدئو هم گزینه‌هایی برای اضافه کردن افکت و موسیقی نیز وجود دارند.

بعد از آنکه در صورت نیاز، موسیقی مورد نظر خود را اضافه کردید، می‌توانید گزینه Preview را انتخاب و پیش‌نمایشی از ویدئو ساخته شده را مشاهده کنید. با پیش‌نمایش این فرصت را دارید که ویدئوی ریلز خود را بررسی نموده و قبل از پست آن، ایرادهای موجود را ویرایش کنید.
با اتمام این موارد، گزینه Next را انتخاب نمایید.

ادیت کردن ریلز


یادتان باشد در صفحه بعدی که ظاهر می‌شود، گزینه Share را بزنید تا ویدئو پست شود. پس از پست کردن، ریلز شما برای تمامی کاربران تب ریلز نمایش داده می‌شود.

پست کردن ریلز

نظرات شما درباره چطور ریلز بسازیم

امتیاز: