15 مدل دکوراسیون اتاق خواب

15 مدل دکوراسیون اتاق خواب

123 بار دیده شده | تاریخ انتشار: سه شنبه, 14 دی 1400 |

گاهی اوقات ممکن است خیلی از افراد بنا به دلایل مختلفی از فضای تکراری اتاق خواب خود که بیشترین مکانی است که حضور در آن را تجربه میکنند خسته شده و به دنبال تغییری خاص در فضای اتاق خواب خود باشند، با خواندن این مقاله شاید در این امر بتوانید به خود کمکی کرده باشید.

15 مدل دکوراسیون اتاق خواب 

اتاق خواب شما پناهگاه شماست و باید اتاق مورد علاقه شما در خانه باشد. مکانی برای تجدید قوا و استراحت، وجود جایی که بعد از یک روز سخت حس آرامش را القا کند. چه از ابتدا شروع کنید و چه روی چند قطعه کلیدی برای تغییر کار کنید تا فضای خود را تغییر دهید، در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما در ایجاد اتاق خواب عالی کمک می کند.

15 مدل دکوراسیون


استفاده از کاغذ دیواری تیره و طرح دار

به دنبال مکانی برای آزمایش کاغذ دیواری پر رنگ هستید؟ این اتاق خیره کننده از طراحی داخلی فضای خاکستری ثابت می کند که اتاق خواب مکان مناسبی برای کاغذ دیواری است. چرا که هم باعث شیک شدن و هم باعث مرتب نشان داده اتاق خواب شما میشود.

کاغذ دیواری تیره


کمی جذابیت غربی اضافه کنید

این اتاق خواب به سبک غربی است که خیلی ها دوست دارند زیرا کمی غیرمنتظره است، اما در عین حال پر جنب و جوش و خاص است. با فرش چرم گاو و کارهای هنری در این سبک  برای این اتاق خواب جذابیت بصری بی پایانی را ارائه کنید.

طراحی غربی اتاق خواب


اضافه کردن بافتنی های مختلف  

برای داشتن یکی از ساده ترین راه ها در ایجاد اتاق خوابی لطیف میتوانید بافتنی های کاموایی، نخی و غیره را اضافه کنید. این اتاق خواب از بافتنی های روی تخت آن است که هاله ای راحت و دنج به آن بخشیده شده. آن را بر روکش های بالش و ملحفه‌هایی که واقعاً دوست دارید امتحان کنید تا به اتاق خوابتان حسی خوشایند و آرامش بخش  داشته باشید.

بافتنی در اتاق خواب


یک رنگ خاموش را امتحان کنید

وقتی نوبت به ایجاد یک مدل رنگ برای اتاق خواب شما می رسد، رنگ های آرام اغلب بهترین نوع هستند. این اتاق خواب از خانه به رنگ های خنثای ملایم و سایه های عمیق تر متکی است تا حالتی آرام را ایجاد کند. در حالی که رنگ های تند می توانند در اتاق خواب نتیجه ای نه چندان مفید ارائه دهند، پس رنگ های ملایم تر برای طراحی یک فضای آرام ایده آل تر هستند.

رنگ خاموش


از تاریک شدن نترسید

این اتاق خواب لوکس که در طبقات بالا واقع است، تم های کلاسیک تیره را ارائه می دهد. رنگ خاکستری زغالی می تواند عمق بصری را به اتاق اضافه کند و در عین حال احساس آرامش و خواب دوستانه را به اتاق القا کند. چرا که در ارتفاع و برخورداری از نور زیاد نیازمند رنگی در تضاد آن میباشد تا فضای اتاق قابل قبول و راحت جلوه کند وگرنه از نور زیادی دچار آزرده خاطری خواهید شد.

رنگ خاکستری در اتاق خواب


درب انبار را امتحان کنید

آیا می خواهید درب های کمد قدیمی خود را به روز کنید؟ به جای درب های کشویی یا تاشو سنتی، درب انباری مانند مشخص درعکس را در نظر بگیرید. درب انبار نه تنها فضای کمتری را نسبت به درب استاندارد اشغال می کند، بلکه به عنوان دکور نیز خوب عمل می کند.

استفاده از درب انبار در منزل


استفاده از رنگ سفید برای اتاق خواب

آیا نمی توانید در مورد نوع رنگ برای تعیین مدل اتاق خود تصمیم بگیرید؟ مدل تک رنگ تمام سفید که در این اتاق خواب به کار رفته، تازه، روشن و برای اتاق هایی با هر اندازه ای عالی است. برای جلوگیری از خشک بنظر آمدن فضا، پرده های مختلف سفید و بافتنی های نرم در همین رنگ را اضافه کنید.

رنگ تمام سفید در اتاق خواب


از آثار هنری در پشت و بالای تختتان استفاده کنید

اگر همیشه آثار هنری زیبا را برای اتاق نشیمن یا ناهارخوری ذخیره می کنید، به جای آن اتاق خواب خود را در نظر بگیرید. این اتاق خواب با داشتن یک عکس زیبا حتی از طبیعت در قسمت پشت و بالای تخت که نه تنها به جذابیت بصری اش می افزاید، بلکه به گره زدن بقیه اتاق به هم کمک می کند.

استفاده از آثار هنری در اتاق خواب


قفسه بندی اضافه کنید

یک اتاق خواب عالی دارای فضای ذخیره‌سازی کافی هم برای ملزومات و هم تعدادی لوازم جانبی است که به فضا کمک می‌کند تا پر  و جذاب نشدان داده شود. قفسه ای زیبا در این اتاق خواب زمانی که چند وسیله هم دارید افزودنی عالی است که حتی میتواند یک تاقچه عالی برای گذاشتن چند قطعه هنری یا محل گذاشتن تلفن خود در طول شب باشد.

قفسه در اتاق


استفاده از وسایل چند منظوره

وقتی نوبت به انتخاب مبلمان برای اتاق خوابتان می رسد، به دنبال وسایلی باشید که می توانند دو کاره باشند، مانند این میز آرایشی دوست داشتنی قدیمی که نه تنها برای آماده شدن در صبح کار می کند، بلکه به خوبی میز کار نیز عمل می کند.

ایجاد حس غرور آمیز در اتاق خواب


از چراغ های کوچک استفاده کنید

مهم نیست چند سال دارید، فقط یک چیز در مورد چراغ های چشمک زن وجود دارد و آن این است که حس آرامش بخشی را ایجاد می کنند. این اتاق خواب دوست‌داشتنی بسیار ساده است، اما رشته‌ای از چراغ‌ها، درخششی ملایم به آن می‌افزاید که برای مطالعه در رختخواب عالی میباشد.

چراغ های طنابی در اتاق خواب


داخل شومینه را پر کنید 

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که در اتاق خواب خود شومینه داشته باشید، آن را به نقطه کانونی اتاق تبدیل کنید. اگر روشن کردن آتش کار شما نیست، آن را با شمع یا کتاب های قدیمی پر کنید تا حس جالبی ایجاد کرده باشید.

پر کردن داخل شومینه


یک شومینه تزئینی به اتاق خواب اضافه کنید

آیا در اتاق خواب خود شومینه داخلی ندارید؟ با یک ماکت شومینه قدیمی، مانند این مدل ظاهر جعلی را ایجاد کنید. ممکن است به گرم نگه داشتن اتاق شما کمکی نکند، اما یک شومینه تزئینی به عنوان یک مرکز در اتاق خواب شما عمل کرده و به قاب بندی بقیه فضا کمک می کند.

شومینه تزئینی


گل های تازه اضافه کنید

هر طراح داخلی به شما می گوید که افزودن گل های تازه به خانه یک راه آسان برای کامل کردن خانه است. فضای دوست‌داشتنی از دسته‌ای از شکوفه‌های پرتقال بر روی میز خواب که رنگ و بویی خاص به اتاق می‌بخشد و به آن احساس سرزندگی می‌دهد میتوانید ایجاد کنید.

استفاده از گل در اتاق


یک رنگ پایه را انتخاب کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تزئین هر اتاق این است که از یک رنگ پایه شروع کنید و اطراف آن را به صورت سایه دار تزئین کنید. این اتاق خواب بر روی یک سبز عمیق تمرکز کرده و رنگ را در سراسر فضا پخش و حسی منسجم و هدفمند به آن می بخشد.

استفاده از دو رنگ مختلف در اتاق خواب


در این مقاله به شما راه ها و مدل های مختلف دکوراسیون اتاق خواب را معرفی کردیم. شما می توانید با طراحی دکوراسیون ، تغییراتی ساده و جذاب برای منزل و اتاق خواب خود انجام دهید.

مقاله های مرتبط 15 مدل دکوراسیون اتاق خواب

هزینه یک طراح داخلی چقدر است

به کمک این مقاله شما با انواع هزینه های تحت شرایط های مختلف برای طراحی منزل و دکوراسیون ، مغازه ، محل کار و ... آشنایی پیدا کنید.

طراحی سبک بوهو در خانه

سبکی خاص که منجر به تنوعی چشم نواز در خانه میشود، آشنایی با سبک بوهمیایی، و نحوه اجرای آن در منزل میباشد که در این مقاله در مورد آن شرح داده شده است 

نظرات شما درباره 15 مدل دکوراسیون اتاق خواب

امتیاز: