استخدام کارمند

استخدام کارمند

(1 نفر) | 314 بار دیده شده | تاریخ انتشار: ۱۴۰۰-۰۶-۱۶ |

با استخدام افراد جدید در شرکت می توانید تجارت خود را متحول کنید. چه اولین کارمند خود را استخدام می کنید و چه عضوی جدید به تیم موجود خود اضافه می کنید ، بسیار مهم است که فرد استخدام شده مطابق و مناسب با موقعیت و شرکت خود را پیدا کنید و یک فرایند رسمی استخدام سریع ، موثر و قانونی ایجاد کنید. اما ایجاد و مدیریت فرایند استخدام خود از ابتدا می تواند ترسناک باشد به ویژه بدون کمک یک تیم اختصاصی منابع انسانی. ما در این مقاله شما را برای استخدام کارمند راهنمایی خواهیم کرد.

نحوه استخدام کارمندان

در شرکتهای کوچکتر ، کارمندان اغلب نقشهای زیادی را بر عهده می گیرند و مرتباً از وظیفه ای به وظیفه دیگر تغییر داده می شود و خارج از شرح وظایف خود کار می کنند. حتی اگر این توانایی کار در بخشهای مختلف نشان از انعطاف پذیری ، زیرکی و قدرت فرد داشته باشد ، این تمدید بیش از حد در نهایت می تواند منجر به فرسودگی شغلی ، بهره وری پایین و ناکارآمدی در تجارت شما شود.

برای ادامه کار خود و حفظ روحیه بالای کارمندان ، مراقب علائم زیر باشید که زمان رشد تیم شماست:

 • نرخ جابجایی کارمندان بالا
 • افزایش ناگهانی شکایات مشتری
 • افزایش در هزینه های اضافه کاری
 • غالباً کوتاه رسیدن به اهداف
 • به طور منظم به تمدید مهلت نیاز دارد
 • عدم توانایی در پروژه های جدید یا مشتری
 • نیاز به مهارت های تخصصی
 • شما ماهها مرخصی نگرفته اید

مزایای گسترش تیم شما

استخدام کارمندان فرصت های بی نظیری برای رشد درآمد ، ظرفیت و شناخت برند شرکت شما فراهم می کند. استخدام جدید مناسب همچنین می تواند:

کسب وکار خود را به سطحی بعدی ببرید

یک کارمند جدید می تواند مهارت های جدیدی را به شما ارائه دهد , به شما امکان می دهد قدرت شرکت شما بیشتر شده و همینطور درآمد شما افزایش یابد. خلا مهارتهای شرکت خود را پر کنید و رشد سریع را فقط با یک استخدام انجام دهید.

وقت خود را برای تمرکز بر اهداف اصلی آزاد کنید

استخدام یک کارمند جدید به شما این امکان را می دهد تا وظایف را به درستی در شرکت خود تقسیم کنید و به افراد دارای مهارت در زمینه کاری خود مسئولیت مناسب را بدهید در نتیجه بهره وری را افزایش داده و وقت خود و اعضای تیم خود را برای تمرکز بر روی موارد مهم آزاد کنید.

الهام و دیدگاه بیاورید

کارمندانی که ایده های جدید و یک رویکرد آینده نگرانه به شما وارد می کنند می توانند خلاقیت و نوآوری را در کسب و کار شما بوجود آورند و در روندهای مهم پیشرفت و تشخیص فرصت های جدید به شما کمک می کند.

چگونه می توان در 13 مرحله ساده استخدام بی نقص را انجام داد

1. تحقیقات خود را انجام دهید

در ابتدا فرم برای دریافت رزومه از کاندیدها برای شغل جدید ایجاد کنید، مسئولیت ها فرد را مشخص کرده و همینطور با مقایسه حقوق های افراد در این زمینه و سمت شغلی حدود حقوق مناسب را پیدا کنید.

2. عنوان شغلی با قابلیت کلیک بسیار زیاد را انتخاب کنید

عنوان شغلی مورد نظر خود را از بین گزینه هایی مختلف پیدا کنید برای این کار می توانید به آگهی های استخدام نگاهی بیندازید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

نکته مثبت: عناوین شغلی با 80 حرف یا کمتر کلیک های بیشتری را در واقع دریافت می کنند.

3. شرح شغلی برجسته ایجاد کنید

برای رقابت با شرکتهای بزرگتر ، بهترین روشها را برای شرح شفاف و معنی دار شغل دنبال کنید. به این فکر کنید که کاندیدای ایده آل شما احتمالاً چه چیزی را جستجو می کند و این کلمات کلیدی معروف را برای حداکثر دیده شدن به توضیحات خود تزریق کنید. برای تشویق نامزدهای مناسب برای درخواست ، شرح صحیحی از مسئولیت ها ، الزامات و پاداش های شغلی ذکر کنید و لحن گفتگو ، اطلاعاتی و دوستانه را حفظ کنید. برای کمک به شما در ایجاد آگهی شغلی جذاب ، نمونه های شرح شغل ما را بررسی کنید.

4- رزومه های متقاضی را بررسی کنید

هنگامی که چندین متقاضی برای شما رزومه ارسال می کنند ، وقت آن است که بر اساس رزومه کاری خود ، نامزد خود را محدود کنید. با ارسال ایمیل رد برای آنها ، متقاضیانی را که با شرایط اصلی شغلی مطابقت ندارند فیلتر کنید. برای تعیین اینکه کدام رزومه ها باید به انبارهای "بله" یا "شاید" شما اضافه شوند ، به دنبال سرنخ های زیر بگردید که در مورد انگیزه ها ، تجربه و سبک کار داوطلب داستانی را بازگو می کند:

 • شواهد کمی از دستاوردهای گذشته یک نامزد
 • طول عمر در نقش های گذشته
 • پیشرفت شغلی را پاک کنید
 • توجه به جزئیات
 • مهارت ها و تجربیاتی که متناسب با شرح شغل باشد

پس از بررسی رزومه ، با نامزدهای برتر خود در ارتباط باشید تا در مورد صلاحیت آنها بیشتر بدانید. این به شما کمک می کند لیستی کوتاه از بهترین داوطلبان ایجاد کنید و تصمیم بگیرید که چه کسی باید در روند استخدام جلو برود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجربه نامزدهای خود می توانید ایمیل ارسال کنید یا زمانبندی صفحه های تلفن و مصاحبه ها را شروع کنید.

5- با نامزدهای برتر خود مصاحبه کنید

 حداقل سه نفر از بهترین نامزدهای خود را به یک مصاحبه حضوری دعوت کنید. سوالات استراتژیک بپرسید که مهارت ها و صلاحیت های آنها ، ویژگی های مهم شخصیتی و میزان اشتیاق برای نقش و شرکت را نشان دهد.

بهترین شیوه های فرصت های شغلی برای کارفرمایان در مورد نحوه جلوگیری از تبعیض در روند مصاحبه با اجتناب از موضوعات خاص ، از جمله سن ، نژاد ، وضعیت تأهل و غیره ، در اینجا برخی از سوالات عمومی وجود دارد که برای درخواست هر موقعیت مناسب است:

 • در مورد خودتان به من بگویید.
 • چرا به این موقعیت / شرکت علاقه مند هستید؟
 • نقاط قوت / ضعف شما چیست؟
 • به کدام دستاورد حرفه ای بیشتر افتخار می کنید؟
 • محیط کار ایده آل خود را توصیف کنید.

نکته مثبت: بلافاصله پس از هر مصاحبه یادداشت برداری کنید تا در زمان تصمیم گیری نهایی برای استخدام ، نقاط قوت و ضعف هر یک از نامزدها را به وضوح به خاطر بسپارید.

6. منابع را بررسی کنید

بررسی منابع یک روش عالی برای کسب بینش اضافی ، تأیید مهارت و اطمینان از استخدام کارمندانی است که در مورد تجربه کاری و صلاحیت های خود صادق هستند. حداقل سه مرجع از نامزدهای برتر خود درخواست کنید و سریعاً با آنها تماس بگیرید.

سه تا پنج سوال زیر را از مراجع نامزد خود بپرسید:

 

 • آیا می توانید عنوان شغلی ، مسئولیت ها ، تاریخ شروع و پایان و غیره را انتخاب کنید؟
 • چه مدت است که شما با شرکت قبلی خود کار کرده اید؟
 • چرا موقعیت شغلی خود را ترک کردند؟
 • بزرگترین نقاط قوت و ضعف آنها چیست؟
 • چرا باید این کاندیدا را استخدام کنم؟

7. تلاش های خود را برای استخدام سازمان یافته داشته باشید

هنگامی که برای چندین نقش استخدام می کنید یا ده ها متقاضی برای یک موقعیت واحد در شرکت خود متقاضی هستید ، مسائل به سرعت طاقت فرسا می شوند. تلاش های خود را برای استخدام سازماندهی کنید و نامزدهای جالب را در حالی که در مراحل استخدام شما حرکت می کنند ، با استفاده از وضعیت های نامزدی (جدید ، بازبینی شده ، نمایش تلفن ، رد شده و غیره) و حفظ یادداشت های دقیق و دقیق از هر یک از نقاط قوت و ضعف نامزد خود ، پیگیری کنید.

8- نامزد کامل خود را انتخاب کنید

وقتی چندین نامزد دارید که فکر می کنید مناسب باشد ، انتخاب یک فرد مناسب می تواند دشوار باشد. برای تصمیم گیری ، به آنچه در مورد مهارت ها ، شخصیت و تجربه نامزدهای خود از رزومه ، مصاحبه ها و منابع آنها آموخته اید ، منعکس کنید. نحوه مطابقت نامزدهای شما با تیم و فرهنگ شرکت را در نظر بگیرید و یادداشت ها را با هر کسی که در روند استخدام شرکت داشته باشد مقایسه کنید. مهم است که در مورد نیازهای کسب و کار خود فکر کنید و کاندیدایی را انتخاب کنید که به شما در دستیابی به اهداف خود کمک کند.

9. پیشنهاد استخدام بدهید

وقتی نامزد برتر خود را انتخاب کردید ، زمان تمدید پیشنهاد کار فرا رسیده است. قبل از ارسال نامه پیشنهاد رسمی ، به نامزد ایمیل بزنید تا زمانی را برای گفتگوی تلفنی تنظیم کند. در طول تماس ، از دعوت آنها برای پیوستن به تیم شما و ارائه شرایط پیشنهاد خود ، از جمله حقوق ، مزایا ، تاریخ شروع و غیره ابراز هیجان کنید. اگر داوطلب پیشنهاد شفاهی شما را قبول کرد ، یک نامه کتبی رسمی ارسال کنید. نامه پیشنهادی شما باید شامل همه مواردی باشد که در طول تماس تلفنی درباره آن صحبت کرده ا

10- در اسرع وقت به نامزدهای رد شده اطلاع دهید

برای جلوگیری از سوختن پل ها ، به محض اطلاع از نامناسب بودن آنها ، به نامزدهای رد شده خود اطلاع دهید . برای نامزدهایی که از یک مرحله به مرحله بعد رسیده اند ، رد تلفن سریع و شخصی را از طریق تلفن انجام دهید. صادق باشید اما با دادن بازخورد سازنده به آنها کمک کنید تا درک کنند چرا طرد شده اند و برای آنها آرزوی موفقیت در جستجوی شغل را دارید.

11. به تعهدات قانونی خود رسیدگی کنید

هنگام استخدام کارمند ، موارد قانونی متنوعی وجود دارد که باید برای رعایت قوانین کار کنید ، به ویژه اگر این اولین استخدام شما باشد. اگرچه همیشه برای کمک به پیشرفته تر در جهت یابی جنبه های حقوقی فرایند استخدام ، بهتر است با یک متخصص حقوقی در ارتباط باشید.

12. فرآیند پردازش جدید استخدام خود را اصلاح کنید

یک فرآیند عالی پردازش ، نه تنها احساس خوش آمدگویی به کارمند جدید شما می کند ، بلکه به شما کمک می کند تا پایه ای برای یک کارمند وفادار و سازنده ایجاد کنید و آنها را برای موفقیت در نقش جدید خود آماده سازد. در روز اول کارمند خود ، به آنها گشتی در ساختمان بزنید ، آنها را به فضای کاری اختصاصی خود نشان دهید و جزئیات دسترسی ساختمان ، اطلاعات ورود به ایمیل ، ابزارهای مورد نیاز و غیره را در اختیار آنها قرار دهید.

این نکات دیگر را هنگام ایجاد یک فرآیند پردازنده به یاد ماندنی در نظر بگیرید:

 • ناهار تیمی را برای روز اول (یا هفته اول) تنظیم کنید تا همه اعضای تیم بتوانند یکدیگر را بشناسند.
 • یک کیف رایگان از اقلام مارک دار مانند قلم ، تی شرت ، لیوان و غیره برای کارمند جدید تهیه کنید تا به آنها کمک کند با برند شما ارتباط برقرار کنند.
 • کارمند جدید را با مسئولی ارتباط دهید که می تواند به آنها کمک کند تا به نقش جدید خود تبدیل شوند.

13. موفقیت خود را بسنجید

نتایج خود را پیگیری کنید تا ابزارهای استخدام خود را پاسخگو بدانید و مطمئن شوید که سرمایه های استخدام شما در حال بازده است. برای اطلاع از عملکرد پست های شغلی خود ، یک گزارش عملکرد از داشبورد خود را ایجاد کنید. این گزارش شامل تعداد بازدیدها ، کلیک ها و کارهایی است که مشاغل شما در حال دریافت هستند و می تواند به شما در بهبود لیست های شغلی آینده ، شناسایی بیشترین کلمات کلیدی برای توصیف شغل شما کمک کند و پست های شغلی شما را در نتایج جستجوی بیشتری جلب کند.

مقاله های مرتبط استخدام کارمند

نیازهای مدیر موفق

اگر شما جز افراد و مدیرانی هستید که به دنبال ایجاد تغییرات در شرکت خود هستید در این مقاله شما می توانید بهترین راه را انتخاب کنید. ویژگی ها ، مهارت هایی که نیاز دارید را در اینجا می خوانید روش هایی برای بهتر شدن محل کار شما است. چگونه می توانید مدیر موفق باشید. این مقاله به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

 

نظرات شما درباره استخدام کارمند

امتیاز: