حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی 1401

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی 1401

(1 نفر) | 427 بازدید | تاریخ انتشار: شنبه, 12 شهریور 1401

با تصویب مصوبه مربوطه قرار بر این است از اول شهریور ماه برای سایر سطوح افزایش حقوق بازنشستگی عملیاتی شود.

حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی 1401

پس از کش و قوس های فراوان بالاخره با جلساتی که از ابتدای سال به منظور افزایش حقوق بازنشستگان ترتیب داده میشد، مسبب این شد تا حقوق بازنشستگان برای سایر سطوح از ابتدای شهریور ماه 1401 به میزان 38 درصد و همچنین 515 هزار تومان ثابت افزایش پیدا کند. هر چند این در حالی است که به میزان 57 درصد به حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی اضافه شده بود، که حالا تصمیم بر افزایش 38 درصدی و ثابت 515 هزار تومانی برای سایر سطوح صورت گرفت.
در همین راستا دهقان کیا سرپرست وزارت کار و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی طبق ماده 96 قانون تاکید کرد: این ماده که شامل حقوق بازنشستگان سایر سطوح است، مطابق مصوبه شورای عالی کار به میزان 38 درصد و مبلغ ثابت 515 هزار تومان از ابتدای شهریور ماه اجرایی شده و نیز مابه التفاوت افزایش حقوق‌ها از ابتدای سال به مرور در طی ماه‌های پیش رو به اجرا در خواهد آمد.
همچنین رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، تایید مصوبه جلسه را در بین تمام کانون های بازنشستگی کشور اطلاع رساندند.

افزایش حقوق بازنشستگان

روال کار تایید حقوق بازنشستگی جدید

نحوه پیشروی به این گونه است که در ابتدا دولت با تعیین مبلغ مورد نظر آن را به مجلس شورای اسلامی ارسال نموده و سپس پس از بررسی های لازم و تایید آن توسط عمده اعضای مجلس حقوق تعیین شده جدید رو به اجرایی شدن میرود.
همانطور که میدانید افزایش 57 درصدی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی هم که به تصویب مجلس رسید و مورد تایید قرار گرفت که از خرداد ماه 1401 به حسابشان واریز شد و قرار بر این شده بود که مابه‌ التفاوت حقوق بازنشستگی این افراد، برای ماه‌‌های فروردین و اردیبهشت نیز در ماه‌‌های تیر و مرداد به حسابشان واریز شود.

شرایط دریافت حقوق بازنشستگی

  • در صورتی که افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بوده و به مدت 20 سال حق بیمه خود را پرداخت نموده باشند میتوانند مشمول دریافت شوند که در مردان 60 سالگی و زنان در 55 سالگی این استحقاق را خواهند داشت.
  • کسانی که بیمه خود را به مدت 30 سال پرداخت کرده باشند این حق را دارند حقوق مستمری بازنشستگی خود را دریافت کنند که البته در مردان داشتن حداقل سن 50 و در زنان حداقل 45 سالگی مد نظر است.
  • در موارد مشمول سختی کار زنان با پرداخت حداقل 20 سال حق بیمه تامین اجتماعی و داشتن حداقل 42 سال سن، قادرند با دریافت 20 روز حقوق، بازنشسته شده و مستمری بگیر تامین اجتماعی شوند.
  • در شرایط استخدامی اگر مردی دارای سابقه کار 25 سال یا بیشتر باشد که 50 سال یا بیشتر هم سن دارد، شامل شرایط درخواست بازنشستگی شده و میتواند درخواست بازنشستگی داشته و در صورت موافقت سازمانی که برای آن خدمت میکند، مستحق دریافت حقوق بازنشستگی 1401 و مستمری آن شود.
  • اما با مقدار تفاوتی در شرایط استخدامی اگر فرد زن بوده و سابقه کار آن 20 سال یا بیشتر باشد قادر به بازنشستگی خواهد بود.
نظرات شما درباره حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی 1401
امتیاز: