آشنای با طراحی خانه به سبک دکوراسیون روستیک

آشنای با طراحی خانه به سبک دکوراسیون روستیک

996 بازدید | تاریخ انتشار: سه‌شنبه, 31 خرداد 1401

طبیعی بودن ساختار داخلی منزل میتواند ترکیبی خاص را به ظاهر آن القا کند که دکوراسیون روستیک نزدیک ترین مورد به آن است

دکوراسیون داخلی منزل به سبک روستیک

اگر به دنبال تنوعی ویژه در سبک دکور منزل خود هستید یکی از مواردی که میتوان به آن فکر کرد سبک روستیک است. این دکوراسیون تداعی گر سبک زندگی انسان در گذشته میباشد، گذشته ای که در آن طبیعت و تمدن در یک راستا بودند. دکوراسیون روستیک طیف گسترده ‌ای از چیدمان‌ ها، از چیدمان دکوراسیون داخلی خانه روستایی گرفته تا خانه‌ های سبک توسکان را شامل میشود و البته که سبک ‌های بسیار متنوعی را در خود جای داده است.

دکوراسیون روستیک

موارد مد نظر در سبک روستیک

مجموعه مواردی که به همراه یکدیگر سازنده سبک روستیک هستند شامل :

استفاده از طبیعت

از شاخص ترین موارد سبک روستیک طبیعی ‌بودن عناصر و موارد به‌ کار رفته در آن است به این معنا که قسمت های تشکیل دهنده مبلمان و دیوارها در این سبک بیشتر از سنگ و چوب است. به طور کلی طراحی داخلی، استفاده از مواد آلی در طبیعی‌ ترین شکل آنها بخش اصلی سبک روستیک است. طراحی روستیک ساده، طبیعی و الهام‌ گرفته شده از زمین استو استفاده از موارد خام در این سبک رایج میباشد. پس برای این سبک از موارد رنگ شده و طرح داده شده پرهیز میگردد تا عناصر طبیعت وارد فضای خانه شوند. در این سبک، به‌ جای استفاده از کاغذ دیواری و رنگ‌های روغنی از سنگ و چوب طبیعی برای سطح ‌سازی و ایجاد ابعاد بر دیوارهای داخلی استفاده میکنند.

دکوراسیون روستیک سبکی متمدن

اگر برای شما مد روز و مدرن بودن اهمیت زیادی دارد شما توان برخورداری از این سبک را نخواهید داشت چرا که اثری از مبلمان‌ پر زرق ‌و برق، نورپردازی هندسی و موارد طرح دار مدرن مثل پلاستیک و فلز نخواهید یافت. البته در سبک روستیک معاصر، عناصر طبیعی و زمینی به ‌زیبایی با عناصر مدرن ترکیب می‌شوند تا دکوراسیونی با حال ‌و هوای جدید به وجود بیاید. سبک روستیک به‌ خودی ‌خود سنگین ‌تر و شلوغ‌ تر از سبک مدرن است.

تیرهای چوبی روکار

تیرهای خام چوبی ساخته شده که بر سقف نصب شده و در دید هستند بیشترین حس را در روستیک بودن سبک خانه میدهند. البته باید توجه داشته باشید که این تیرها برای ساخت پنجره و شومینه ها هم مورد استفاده قرار میگیرند.

دکوراسیون روستیک

شومینه هیزمی

شومینه یکی از مواردی است که بازده مهمی در طبیعی نشان دادن خانه دارد آن هم از نوع هیزمی. شومینه هیزمی تعادل مناسبی بین سردی سنگ و گرمای هیزم ایجاد میکند.

اساسیه دست ساز سبک روستیک

ساده بودن این دکوراسیون نشان میدهد که جنس موارد به کار رفته در این طراحی بیشتر از چیزهای چون طرح آن به چشم می آید. در این سبک از مبلمانی استفاده میشود که راحتی را القا کند. در ساخت این مبلمان از چوب و سنگ بهره میبرند که دارای وزن بسیار زیادی نیز هستند و باید توجه داشته باشید که این مبلمان ها دست ساز هستند. به طور کلی در ساخت اساسیه دکوراسیون روستیک از وسایل دست ساز استفاده میشود.

رنگ های سبک روستیک

در این سبک بیشتر از رنگ های خنثی و طبیعی چون قهوه ای و خاکستری بهره میبرند ضمن اینکه سعی میشود از رنگ های گرم به نسبت رنگ های سرد بیشتر استفاده گردد.

زبر و خشن بودن سبک روستیک

با توجه به استفاده از موارد طبیعی در فضای داخل در همین راستا این فضا به نوعی خشن و زبر است برای مثال استفاده از منسوجات طبیعی در سبدهای دست ‌باف و قالیچه‌ ها و دیوار پوش‌های پوستی بخشی از این سبک هستند.

دکوراسیون روستیک

به طور کلی سبک روستیک سبکی از ابهت و جذابیت ویژه است که در خانه های ویلایی بیشتر از هر جای دیگری قابل اجرا است.

نظرات شما درباره آشنای با طراحی خانه به سبک دکوراسیون روستیک
امتیاز: