فیشیال پوست چیست؟

فیشیال پوست چیست؟


تاریخ انتشار: | سه‌شنبه, 11 بهمن 1401

فیشیال پوست یکی از مواردی است که باعث افزایش شادابی و کیفیت پوستتان شده و بروز لکه جلوگیری می‌کند

آشنایی با فیشیال پوست

فیشیال پوست از بهترین راه‌ها برای مراقبت از پوستتان است؛ به ویژه زمانی که توسط یک متخصص زیبایی با تجربه و آگاه انجام شود.
در فیشیال پوست، پاکسازی، لایه برداری و تغذیه پوست انجام می‌گیرد که در ازای آن پوستی شفاف و مرطوب را ایجاد کرده و می‌تواند به پوست شما کمک کند تا جوان‌تر به نظر برسد.

فیشیال پوست

مراحل فیشیال پوست

1- مشاوره
آرایش صورت باید با مشاوره شروع شود. اگر مشتری جدیدی هستید، متخصص زیبایی به شما اجازه می‌دهد فرمی را پر کنید که در آن سوالاتی در مورد نگرانی‌های پوستی، رژیم غذایی، میزان آبی که مصرف می‌کنید، داروها و مکمل‌هایی که مصرف می‌کنید و محصولاتی که در حال حاضر برای صورت خود استفاده می‌کنید، دارد. این روند می‌تواند روی پوست شما و بر نوع درمان‌هایی که متخصص توصیه می‌کند، تأثیر مثبتی بگذارد.
2- پاکسازی
پس از پیچیدن موهایتان با حوله یا هدبند، متخصص زیبایی صورت را با پاکسازی کامل صورت آغاز می‌کند.
3- آنالیز پوست
متخصص زیبایی چشم‌های شما را می‌پوشاند و از طریق یک لامپ بزرگ‌نمای روشن، پوست شما را مشاهده می‌کند. او در حال تعیین نوع پوست اصلی شما (خشک، چرب، مختلط، حساس یا نرمال) و شرایط پوستی (آکنه، جوش‌های سرسیاه، جوش‌های سرسفید، پیری، آسیب‌های ناشی از آفتاب، کم‌آبی بدن و غیره) است. سپس متخصص زیبایی، محصولات و درمان مناسب را انتخاب کرده و بهترین راهکارها را به شما ارائه می‌دهد.
4- بخار
بیشتر فیشال‌ها از دستگاهی استفاده می‌کنند که بخار نازکی از بخار گرم را به صورت شما هدایت می‌کند. این فرایندی آرامش بخش بوده که به نرم شدن هر گونه جوش سرسیاه و سرسفید کمک می‌کند تا بعداً استخراج شوند. البته اگر پوست بسیار حساسی داشته باشید، ممکن است متخصص زیبایی از فرایند بخار استفاده نکند.
5- لایه برداری با استفاده از لایه بردار مکانیکی یا شیمیایی
لایه بردارهای مکانیکی بافت ناهمواری دارند (میکرو دانه ها) که سلول‌های مرده سطح پوست را از بین می‌برند. در این نوع لایه برداری از آنزیم‌ها و اسیدها برای شل شدن پیوند بین سلول‌های پوست استفاده می‌شود.
6- استخراج‌
این فرآیند برای از بین بردن جوش‌های سر سیاه و یا سرسفید است. قبل از استخراج حتما صورتتان را تمیز و بخار کنید. چرا که در مرحله لایه برداری، استخراج را آسان‌تر می‌کند. باید توجه کنید که استخراج‌ها باید توسط فرد متخصص انجام گیرند، چرا که در صورت انجام نادرست می‌توانند باعث شکستگی مویرگ‌ها و تغییر رنگ شوند.
7- ماسک صورت
ماسک صورت بسته به نوع پوست (خشک، چرب، مختلط، حساس، بالغ) متفاوت است. در طول ماسکی که می‌تواند بین 10 تا 20 دقیقه روی صورت و گردن شما قرار گیرد، بسته به نوع درمان، متخصص زیبایی بازوها، دست‌ها و دکلته شما را ماساژ می‌دهد.
8- موارد نهایی
در مرحله نهایی توسط متخصص پوست از تونر، سرم، کرم دور چشم، مرطوب کننده و ضدآفتاب برای استفاده می‌کند.

نکته: مشاوره در مورد مراقبت از پوست در منزل متخصص زیبایی به شما می‌گوید که چگونه می‌توانید از پوست خود مراقبت کنید که در قبال آن محصولاتی را توصیه می‌کند. برخی از افراد در این مرحله احساس ناراحتی می‌کنند زیرا شامل توصیه‌های خاصی از محصولات می‌شود، اما این بخشی از کار متخصص زیبایی بوده و او می‌داند چه چیزی برای پوست شما خوب است؛ پس چه بهتر است که به توصیه‌های متخصص زیبایی توجه کنید.

فیشیال

هر چند وقت یکبار باید فیشیال پوست را انجام دهیم؟

این قضیه از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در حالت ایده‌آل، هر ماه از این روش استفاده کنید؛ زیرا در طی این مدت زمان طول می‌کشد تا پوست شما بازسازی شود. سعی کنید حداقل چهار بار در سال صورت خود را با این روش تازه‌سازی کنید.


نظرات شما درباره فیشیال پوست چیست؟

امتیاز: