30 ویژگی افراد مثبت اندیش

30 ویژگی افراد مثبت اندیش

170 بار دیده شده | تاریخ انتشار: سه شنبه, 21 دی 1400 |

اگر به دنبال پیشرفت در زندگی خود هستید و قصد این را دارید که در هر زمینه ای و در روابط با هر کسی به طور شکلی موفق آن را طی کنید بهترین کار برای شما میتواند ایجاد مثبت اندیشی باشد.

30 ویژگی افراد مثبت اندیش

اگر میخواهید حالت مثبتی را در افکار خویش ایجاد کنید با ما همراه باشید.  به نظر می رسد افراد مثبت همیشه بهترین زندگی را دارند. از طریق قدرت و یک روحیه پایدار، آنها به دنبال آنچه می‌خواهند می‌روند و تغییرات و چالش‌ها را همانطور که می‌آیند در آغوش می‌گیرند، همچنین آنها به دوستان و خانواده خود نزدیک تر هستند. آنها هرگز خسته به نظر نمی رسند. همه اینها به این دلیل است که افراد مثبت عادات سالم را انجام می دهند.
چه داشتن یک رژیم غذایی متعادل، داشتن خواب کافی، یا داشتن یک دفتر خاطرات سپاسگزاری، افراد مثبت اندیش در زندگی نقش مثبتی دارند. افراد مثبت اندیش به جای شکایت، غیبت یا بد دهنی، از قدرت مثبت اندیشی خود برای بالا بردن خود و اطرافیانشان استفاده می کنند. به علاوه، مثبت بودن آنها قابل انتقال است. وقتی فقط با صحبت کردن با یک فرد مثبت، احساس خوبی به زندگی پیدا کنید و تمرکز بیشتری برای مسیر خود بدست آورید، می دانید که اون حالت در شما اثر گذاشته است.
هیچ راز جادویی برای مثبت بودن بیشتر وجود ندارد. همه چیز در مورد تنظیم نگرش و سبک زندگی خود برای دیدن مسیرها و فرصت هایی است که زندگی در اختیار شما قرار می دهد. اگر به دنبال جذب مثبت بیشتر و آوردن شادی به زندگی خود هستید، یا به طور کلی فرد مثبت تری شوید، قطعا باید این عادات را اتخاذ کنید.


1- به اندازه کافی خوابیدن

افرادی که استراحت خوبی دارند معمولاً نسبت به افرادی که همیشه خسته هستند، دیدگاه های روشن تری نسبت به زندگی دارند. شاید که آنها روش های خوب خوابیدن را هم بلد باشند.

خواب کافی


2- یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید

اطمینان از اینکه بدن خود را با مواد مغذی مورد نیاز تغذیه می کنید، بر خلق و خوی کلی شما تأثیر مثبتی می گذارد. 
 

رژیم غذایی متعادل


3- اهداف را یادداشت کنید

افرادی که مثبت اندیش هستند اغلب برای آرزویی تلاش می کنند. رویاهای خود را زنده نگه دارید و با یادداشت اهداف خود در طی روز، هفته، ماه یا حتی سال، آنها را به خاطر بسپارید!
 

یادداشت اهداف


4-  سپاسگزار باشیم

افراد مثبت اندیش می دانند که آن را دارا هستند. سعی کنید یک دفتر خاطرات سپاسگزاری داشته باشید یا پنج مورد را که هر روز بابت آنها احساس قدردانی می کنید فهرست کنید، و برای آن خدا را شکر کنید.
 

شکر کردن


5- از صحبت های منفی استفاده نکنید

وقتی در مورد خود، دوستان، خانواده یا شغل خود صحبت می کنید، بد زبانی نکنید و فقط به فکر عادات و نکات منفی افراد نباشید. مثبت اندیشان با بیان مثبت در مورد افراد زندگی خود انرژی مثبت را وارد زندگی می کنند.
 

غیبت نکردن


6- داشتن اعتماد به نفس 

افراد مثبت نگر اجازه نمی‌دهند ترس‌هایشان بهترین را از آن‌ها بگیرد. به خود اعتماد دارند آنها ترس های خود را همان گونه که هستند می پذیرند و به جای اینکه روی آنها تمرکز کنند، با خود اعتراف می کنند که ترس بخشی از آنهاست. افراد مثبت اندیش فرصت ها را در آغوش می گیرند حتی اگر در درون آنها ترس ایجاد کند. آنها فرصت های ترسناک را فرصتی برای یادگیری و رشد می دانند.
 

داشتن اعتماد به نفس


7- به دنبال آنچه آنها می خواهید بروید

افراد مثبت اندیش به اندازه کافی اعتماد به نفس دارند که به دنبال آنچه می خواهند بروند زیرا می دانند که می توانند کار را انجام دهند. شما می توانید با داشتن اعتماد به نفس به تمام چیزهایی که نیاز دارید برسید.
 

بروید به دنبال اهدافتان


8- نیمه پر لیوان را ببینید

افراد مثبت نگر به جای دیدن چیزهایی که ندارند یا ترسیدن از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوند، آنچه را که دارند می بینند. همه مشکلات را تجربه می کنند، اما افراد مثبت نگر اجازه نمی دهند که مبارزات آنها را پایین بیاورد. افراد مثبت و منفی به طور متفاوتی پاسخ می دهند، در حالی که افراد منفی گرایش به تمرکز بر روی بد دارند. چیزی که آنها متوجه نمی شوند این است که با ساکن شدن در آن، خود را از خوبی ها محدود می کنند. افراد مثبت اندیش تجربیات بد را می گیرند و تمام تلاش خود را می کنند تا خوبی ها را در آنها بیابند.
 

دیدن نیمه پر لیوان


9- استفاده از فرصت های جدید 

هنگامی که مشکلات به وجود می آیند، افراد مثبت به دنبال فرصت جدیدی هستند. شغل خود را از دست داده؟ اکنون زمان دارید تا در حین دوست داشتن، یک کار جدید را تمرین کنید.
 

استفاده از فرصت های جدید


10- در زمان حال زندگی کنید

افراد مثبت اندیش وقت خود را صرف تمرکز بر گذشته نمی کنند و جلو می روند. افراد واقعاً مثبت می دانند که یکی از کلیدهای خوشبختی، زندگی در لحظه است. بله، از نظر جسمی شما در لحظه زندگی می کنید، اما از نظر ذهنی ممکن است روی گذشته یا آینده تمرکز کنید. زندگی در لحظه به شما این امکان را می دهد که برای زندگی خود در همین لحظه سپاسگزار باشید. افراد مثبت اندیش به خود اجازه می دهند که شاد باشند و در برابر اصرار نگاه کردن به گذشته و فکر کردن به آینده مقاومت می کنند.
 

زندگی در زمان حال


11- با احتمالات هیجان زده شوید

وقتی افراد مثبت با تغییر مواجه می شوند، به جای نگرانی در مورد چیزهایی که قرار است متفاوت باشد، از آنچه ممکن است رخ دهد هیجان زده می شوند.
 

هیجان زده شدن


12- لبخند بزنید

افراد مثبت اندیش بیشتر به لبخند زدن تمایل دارند. لبخند علاوه بر اینکه چهره شما را زیباتر نشان می دهد ، شما را فردی مثبت اندیش و روحیه بالا نشان داده و موجب بالا رفتن اعتماد به نفس شما نیز می شود.
 

لبخند زدن


13- در مورد زمان بد واقع بین باشید

وقتی همه چیز واقعا بد است، افراد مثبت اندیش می دانند که همه چیز برای همیشه اینطور نخواهد ماند. آنها با هر مشکلی روبرو می شوند که بدانند روزی به پایان خواهد رسید.
 

واقع بین بودن


14- فرصت ها را ببینید

افراد مثبت اندیش فرصت ها را همه جا می بینند. آنها بر موفقیت، رویدادهای شاد و چیزهایی که برای آنها شادی می آورد تمرکز می کنند. افراد مثبت نگر اجازه نمی دهند هر چیزی آنها را پایین بیاورد. آنها به دنبال نتایج مثبت هستند و تا زمانی که به آنها نرسند متوقف نمی شوند. افراد مثبت اندیش می دانند که برای ایجاد شادی خود باید ارزش زندگی خود را بهبود بخشند و این باعث شادی و رضایت بیشتر می شود.

فرصت شناسی


15- مراقبت از خود را تمرین کنید

تمرین خودمراقبتی یک راه عالی برای تبدیل شدن به فردی مثبت‌تر است. مراقبت از خود می تواند معانی زیادی داشته باشد. این می تواند یک وعده غذایی خاص زمانی که استرس دارید، یک قرار درمان هفتگی یا حتی شستن لباس ها باشد. این حرکات کوچک زندگی شما را بهتر می کند و مغز استرس شما را کنترل می کند.
 

مراقبت از خود


16- برای دوستان و خانواده وقت بگذارید

افراد مثبت اندیش تعادل خوبی بین کار و زندگی دارند. این بدان معناست که حتی اگر سرشان شلوغ باشد، برای افرادی که به آنها اهمیت می دهند وقت می گذارند.
 

وقت گذرانی با خانواده و دوستان


17- بدانید چگونه دیگران را تشویق کنید

افراد مثبت اندیش با تشویق دوستان، خانواده و همکاران خود در زمانی که می دانند برای رسیدن به هدفی تلاش می کنند یا دوران سختی را پشت سر می گذارند، مثبت اندیشی خود را گسترش می دهند.
 

تشویق دیگران


18- خوب خوابیدن

افراد مثبت نگر نه تنها به اندازه کافی می خوابند، بلکه خواب خوبی نیز دارند. آنها قطعا از این فواید خواب بهره مند می شوند.

خواب خوب


19- استراحت کنید

افراد مثبت به جای اینکه مدام به خود فشار بیاورند وقتی می دانند که به استراحت نیاز دارند، ریکاوری میکنند. این بدان معناست که آنها می توانند استراحت کنند و کمی بعد دوباره تلاش کنند.
 

استراحت و ریکاوری


20- از شکست نترسید

شکست یک گزینه است. اگر یک فرد مثبت نگر شکست بخورد، سعی می کند آن را به عنوان یک تجربه یادگیری ببیند و اینکه تجربه به شما کمک می کند تا در آینده انتخاب های بهتری داشته باشید.
 

نترسیدن از شکست


21- خودتان شروع کنید

افراد مثبت اندیش می توانند برای شروع کارهای جدید به خود انرژی و انگیزه بدهند و منتظر اتفاق خاصی نمانده و کاری که دوست دارند انجام بدهند را آغاز کنند.

شروع کار خودتان


22- صرفه جویی در پول

شاید دلیل این که افراد مثبت اندیش اینقدر باهوش هستند این باشد که پول خود را به درستی مدیریت می کنند و می دانند که چگونه پس انداز کنند.
 

صرفه جویی در پول


23- از پیش برنامه ریزی کنید

زمانی که برنامه ای دارید، داشتن اعتماد به نفس آسان است. برای کارها و برنامه های خود برنامه ریزی داشته باشید. آنها را یادداشت کنید و در زمان مناسب انجام دهید. برنامه ریزی مناسب به شما کمک می کند تا انرژی مثبت بیشتری داشته باشید.
 

برنامه ریزی


24- حواس پرت نشوید

افراد مثبت نگر اجازه نمی دهند حواس پرتی های جزئی آنها را از رفتن به دنبال آنچه می خواهند باز دارد. آنها تلویزیون را خاموش می کنند، تلفن خود را پنهان می کنند چرا که آنها میخواهند کار خود را انجام دهند.
 

جلوگیری از حواس پرتی


25- با خودتان مهربانانه صحبت کنید

وقتی با خود به آرامی رفتار می کنید، داشتن چشم اندازی آفتابی آسان تر است. شما یک انسان هستید، نه یک ماشین. شما به غذا، آب، نور خورشید و اجتماعی شدن نیاز دارید. افراد مثبت اندیش می دانند که اشتباه می کنند و نیازهایی دارند، و وقت خود را برای بد اندیشی در مورد خود تلف نمی کنند.
 

با خودتان مهربان باشید


26- مدیتیشن کنید


افراد مثبت اندیش هر روز مدیتیشن می کنند. مدیتیشن به تقویت احساسات و انرژی مثبت کمک می کند. شما را جوان می کند، به شما کمک می کند تا هر گونه منفی که ممکن است شما را بد خلق کند، از بین ببرید. اعتماد به نفس را افزایش می دهد، به کاهش اضطراب کمک می کند، تمرکز را بهبود می بخشد و استرس را کاهش می دهد.
 

مدیتیشن کنید


27- روابط سمی را رها کنید

افراد مثبت اطراف خود را با افراد مثبت دیگر احاطه می کنند. آنها متوجه می شوند که روابط سمی فقط از رشد شخصی جلوگیری می کند. آنها ارزش خود را می دانند و می دانند که روابط سمی فقط آنها را پایین می آورد. رها کردن رابطه اولین قدم است. وقت آن است که در زندگی خود فضایی برای روابط سالم ایجاد کنید.
 

رها کردن روابط بد


28- وقت شناس باشید

افراد مثبت اندیش به موقع هستند. افرادی که دیر می‌آیند آنقدر مشغول عذرخواهی برای دیر رسیدن هستند که این جالب نیست.
 

وقت شناسی


29- مودب باش

افراد مثبت از طریق مودب بودن از هرکسی که ملاقات می کنند انرژی مثبت جذب می کنند.
 

مودب بودن


30- همه کار انجام دهید

هنگامی افراد به انجام چند کار و سرگرمی مختلف مشغول شوند دلگرمی آنها افزایش پیدا میکند. علاوه بر اینکه انجام کارهای متفاوت باعث سرگرمی شما می شود، می توانید تمرکز خود را نیز بالا ببرید تا هر کاری را به بهترین نحو انجام دهید.

همه کاره شوید


 

مقاله های مرتبط 30 ویژگی افراد مثبت اندیش

راه های رسیدن به آرامش

شما در موقعیت های مختلف دچار فشارهای عصبی می شوید که نیاز دارید به طور سریع به حالت نرمال خود و آرامش برگردید. در ادامه ما روش هایی را به شما می گوییم که در عرض کم تر از پنج دقیقه کارساز خواهد بود.

5 راه افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس به عنوان احساس اعتماد به توانایی ها ، ویژگی ها و قضاوت فرد تعریف می شود. اعتماد به نفس برای سلامتی و بهزیستی روانشناختی شما بسیار مهم است . داشتن سطح اعتماد به نفس سالم می تواند به شما در موفقیت در زندگی شخصی و شغلی کمک کند.

نظرات شما درباره 30 ویژگی افراد مثبت اندیش

امتیاز: